Bayramiç’te Zabıta Amirine Saldırı

11 Mart 2010

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde zabıta amiri 43 yaşındaki Aytimur Önder, kimliği belirsiz üç kişinin saldırısına uğradı.

Bayramiç Belediyesi Zabıta Amiri Aytimur Önder, dün akşam saat 21.00 sıralarında çarşıya gitmek üzere evden çıktı. Sokakta bir süre yürüdükten sonra yanında bir araç durdu. İçinden inen üç kişi ellerindeki demir çubuklarla zabıta amirine vurmaya başladı. Kafasına ve ayaklarına aldığı darbelerle yere düşen Önder, can havliyle bir hamle yaparak 100 metre ilerideki kahveye doğru ?imdat? diye bağırıp koşmaya başladı.

Kahvedekilerin sesini duyup dışarı çıkması sonucu saldırganlar arabaya binerek olay yerinden hızla kaçtı. Zabıta Amiri Aytimur Önder ise kahvedeki vatandaşlar tarafından Bayramiç Devlet Hastanesine götürüldü. Kafasına 15 dikiş atılan zabıta amiri, saldırganları tanımadığını belirterek, ?Dün ilçenin pazarı kuruldu. Belki buradaki esnaflardan bazıları bize kızmış olabilir? dedi.

Bayramiç Belediye Başkanı CHP?li İsmail Sakin Tuncer de olayı duyduktan sonra hastaneye giderek yaralanan Aytimur Önder?i ziyaret etti. Başkan Tuncer, saldırganların yakalanması için polisin olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğünü söyledi.

[Kaynak: Hürriyet]

[Görsel: Arşiv]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir