Baz İstasyonunu Protesto Eden Mahalleli Yürüyüş Düzenledi

05 Aralık 2010

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Alaeddin mahallesine polis korumasında baz istasyonunun kurulmasına tepti gösteren mahalleli protesto yürüyüşü düzenledi.

Özel bir iletişim firmasının Alaeddin mahallesinde iki okulun da çok yakın mesafesine kurulan baz istasyonunun kaldırılması ile ilgili yaptıkları başvurulardan sonuç alamayan vatandaşlar seslerini duyurabilmek için hazırladıkları pankartlarla çarşı caddesine kadar yürüyüş düzenleyip eylem yaptı. Çarşıya kadar hiçbir engelle karşılaşmadan gelen eylemciler, Atatürk Anıtında saygı duruşunda bulunduktan sonra, pankartlarda yazan, ?Can mı, baz mı??, ?Burası bizim çevremiz, baz istasyonu istemiyoruz?, ?Cana geleceğine baza gelsin? şeklinde sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Yapılan baz istasyonu ile ilgili bir açıklama yapan Alaeddin Mahallesi Muhtarı Ersin Gürsan, kurulan istasyonu mahallede istemediklerini belirterek, ?Çünkü bu baz istasyonu mahallemizdeki Hakimiyet İlköğretim ile Sağlık Meslek Lisesi?ne çok yakın. Bu nedenle burada bu baz istasyonunu istemiyoruz. Bu eylemi de sesimizi duyurmak amacıyla yapıyoruz. Bu konuda daha önce belediye, kaymakamlık ve valiliğe imza toplayarak şikayetimizi bildirdik. Ancak her başvurumuza bu mercilerden olumsuz cevap geldi. Biz de sesimizi bir de bu yoldan duyurmak istedik. Mahalle olarak tüm hakkımızı yasal yollardan arayacağız. Gerekirse de İnsan Hakları Mahkemesi?ne kadar dava açacağız. Bu baz istasyonun buradan kalkmasını istiyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz? dedi.

Bu arada eylem yapıldığını öğrenen polis, güvenlik tedbiri oluştururken, mahalleliye müdahalede bulunmadı. Atılan slogan ve yapılan konuşmadan sonra, eylemciler dağıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir