Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Milli Takımı Çanakkale’de Kampa Girdi

10 Kasım 2011

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Bilek Güreşi Milli Takımı, dünya şampiyonası hazırlıkları için Çanakkale’de kampa girdi.

Çanakkale’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü Güzelyalı Sporcu Eğitim Merkezi’nde kampa giren Bilek Güreşi Milli Takımı sporcuları günde çift idman ile dünya şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor. Kamp ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve Bilek Güreşi Branş Sorumlusu Ayşe Batmaz, 26 Kasım ile 4 Aralık tarihleri arasında Kazakistan’ın Almatı kentinde yapılacak olan bilek güreşi dünya şampiyonası hazırlıklarına Çanakkale’de başladıklarını belirterek, “19 Kasım 2011 tarihine kadar Çanakkale’de milli takımımız kamp yapacak. Müsabakalara 14 sporcu ile katılacağız. Buradaki kampımıza ise 7 sporcumuz ile katılıyoruz. Diğer 7 sporcumuz ise işleri dolayısı ile Gaziantep bölgesinde bölgesel kamp yapacaklar. 26 Kasım’da da toplanarak dünya şampiyonası için Kazakistan’a gideceğiz. Milli takımımızın bugüne kadar takım halinde Avrupa ve dünya ikincilikleri bulunuyor. Bireysel anlamda ise birçok dünya ve Avrupa şampiyonluklarımız da var. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak 13 branşı bünyemizde barındırıyoruz. Bilek güreşi de diğerleri kadar başarılı bir branş. Bu şampiyonadan da önemli dereceler elde edeceğimize inanıyoruz” dedi.

Öte yandan şampiyona hazırlıklarını sürdüren sporcular da Kazakistan’daki müsabakalardan altın madalya ile döneceklerine inandıklarını belirterek, hedeflerinin dünya şampiyonluğu dile getirdiler.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir