Belediyenin Rögar Kapakları Çalındı

04 Mart 2009

Çanakkale’de belediyeye ait kanalizasyon ve yağmur suyu rögarlarının demir kapaklarının bir kısmı, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

Edinilen bilgiye göre İsmetpaşa mahallesi Ortanca sokak?ta yer alan kanalizasyon ve yağmur suyu rögarlarının demir kapaklarının yerinde olmadığını gören vatandaşlar durumu belediye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler çalınan kapaklar sebebiyle vatandaşların zarar görmemesi için bölgede güvenlik önlemi aldı. Belediye yetkilileri son günlerde demir rögar kapaklarının çalındığını belirterek, vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını istedi. Bu arada, çalıntı yağmur suyu rögar kapaklarının hurdacılara satıldığını da belirten belediye yetkilileri, ?Bu konuda denetimlerimiz sürüyor. Yaptığımız incelemelerde hurdacılarda bu kapakları görürsek hurdacılar hakkında yasal işlem yapacağız? dedi.
Öte yandan, Ortanca Sokak?ta çalınan rögar kapaklarının bulunduğu bölgede bir kazanın meydana gelmemesi için zabıta ekipleri önlem aldı. Kapağı olmayan rögarların etrafını güvenlik şeridi altına alan zabıta ekipleri aynı yere yeni kapakların konulacağını söyledi.

İHA

[Fotoğraf: Sembolik]

Yorumlar...
  • ibrahim kabahaliloğlu
    05/03/2009 23:51

    ne olursa bizim mahallede olur zaten,her yağmur yağışında su basardı orayı,alyapı hizmetlerinin yetersizliğinden çalındı belkide kapaklar,yağmur yağdığında mahalleyi su basmasın diye kapakları götürmüşler..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir