Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Bence Yemek” ile Ziyafete Dönüşen Mutfaklar

“Bence Yemek” ile Ziyafete Dönüşen Mutfaklar

Yemek yapmanın sıradan bir eylem değil, ziyafete dönüşen muhteşem bir yolculuk olduğunu belirten Nazan Aygen “Bence Yemek” isimli kitabını çıkardı.

18 yaşındayken Bozcaada’da aile restoranında annesinden öğrendiği klasik yemek tariflerini uygulayarak yemek yapma serüvenine başlayan Aygen; aşçılık sertifikası, gıda hijyen sertifikası, kalfalık belgesi ve halen devam ettiği ustalık eğitim belgesini de alarak elini güçlendirmiş. Ege mutfağı, Anadolu mutfağı, İtalyan mutfağı, İspanyol mutfağı ve Arap mutfağının örneklerinden oluşan ve yazarın kendi oluşturduğu tariflerin de yer aldığı 232 sayfalık “Bence Yemek” kitabı lezzetli, keyifli ve bereketle hazırlanmış yemeklerin ziyafete dönüştüğü adres.

“Yaptığım yemeklerin beğenilmesi ve yemek yaparken aldığım keyif yemeğe olan ilgimi her geçen gün arttırdı ve onun ötesinde keşfedilen lezzetlerin paylaşılması ve aktarılması noktasında motivasyon yarattı” diyen Aygen kitabında paylaştığı bir kısım tarifler ile yemek dünyasına yabancı olan ama ilgi duyulanlara da ışık tutuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir