Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

07 Mart 2012

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ve AK Parti ilçe yönetimi Kavaklık Merkez Kıraathanesinde mahalle halkının sorunlarını dinledi.

Belediye Başkanı Mehmet Özkan toplantıda yaptığı konuşmada, zaman zaman bu tür toplantılarla vatandaşların sorunlarını dinlediklerini belirterek, “Sakarya Mahallesi çok geniş bir mahalle. Bazı hizmetlerimizde aksama olabilir. Bu da doğalgaz çalışmalarının hala devam etmesinden kaynaklanıyor. Biga’nın her yerine doğalgaz verebilmek için çalışıyoruz. İnsanlarımız rahatlığa kavuşabilsin istiyoruz .Evlerinde rahat ve huzurlu şekilde sıcacık bir ortamda aileleriyle rahat mutlu bir şekil de yaşamaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bazı mahallelerimizde yollarımız çamurlu olabilir. Ama eve gittiğinizde kömür kokusu olmadan doğalgazdan keyif alarak sıcak bir ortamda yaşayabilme imkanını sunabilmek için çalışıyoruz. Şuan sizlerle birlikteyiz. Yaptıklarımız ve yapamadıklarımız hakkında sizlerle görüş alışverişinde bulunmak için buradayız. Kavaklık mahallesine okul projemiz vardı. Özelleştirme İdaresi ve Maliye 2 trilyon istiyor. Bu konuyla sayın vekilimiz İsmail Kaşdemir de çok uğraştı. Sadece bu da yetmiyor. Buraya okul yapabilmek çok aşırı bir maliyet gerektiriyor. Bu aşırı maliyet okul yapmamızı engelliyor. Bunun dışında Balıkkaya mesire alanı olacak. Bu alan temiz havası, sakinliği ile insan boş vakitlerini geçirmeleri dinlenmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri için ideal bir doğa alanı olacak” dedi.

Başkan Özkan, Biga tarihinin en iyi hizmetini kendi dönemlerinde yapıldığını da iddia ederek, “Bizim şansımızda şansızlığımızda doğalgaz. Çünkü şehrimiz yeniden yapılanıyor ve her yer kazılıyor. Bu çalışmalar bittiğinde koklamaya dahi toz bulamayacağınız Biga olacak. Birçok il bu nimetlerden faydalanamazken biz doğalgazı Biga’ya getirdik. Yollarımız bozuk olabilir, ama doğalgaz gibi nimeti Biga’ya getirdik. Biga Belediyesi olarak 5 yıllık anlaşma yaptık. Fakat bizden iki yıl ek süre istediler. Biliyorsunuz ki, rahatlığında bir bedeli var. Bu bedeli ödedikten sonra halkımız bu güzelliklerden faydalanıyor. Biga’da bir çok kahvehane işletmelerini kapatma noktasına gelmişti. Kahvehaneler ayda yaklaşık 8 tüp harcıyorlardı. Bu da aylık 450 TL’ye mal oluyordu. Şimdi ise ayda 35 TL doğalgaz parası ödüyorlar. Bir kahvehaneye katkımız aylık 415 TL’dir. Yaptığımız hizmetler göz ardı edilmeyecek büyüklüktedir. Bir Çok lokantacı bize gelip “Allah razı olsun” diyor” dedi.

Konuşmasında en fazla yatırımı Sakarya mahallesinin aldığından da bahseden Başkan Özkan, “Alış veriş merkezi, sosyal tesis,180 konut, bunlar Sakarya mahallesine yaptığımız hizmetler. İnşaatlar devam ettiği için yolları yapamıyoruz İlçemizde bazı bölgelerimize hizmet veremiyorsak o da yetki sınırlarımız dahilinde olmadığındandır. Biga her geçen gün büyüyor. Marka şehir olma yolunda hedeflerimiz de büyüdü. İdealimiz halkımıza en güzel hizmeti sunabilmek. Bütün bu çalışmalarımız bitiğinde Biga parmakla gösterilecek örnek bir şehir olacak” dedi.

Başkan Özkan daha sonra vatandaşların sorunların dinleyip bu sorunları çözmek için yapacakları hususları anlattı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir