Biga Kaymakamı Fatih Genel, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

06 Mart 2012

Biga Kaymakamı Fatih Genel, Atatürk Anadolu Lisesi Meslek Tanıtma Kulübü öğrencilerine mesleği hakkında bilgi verdi.

Kültür sarayında düzenlenen konferansta konuşan Kaymakam Fatih Genel, lise son sınıftayken bir kaymakamla tanıştığını ve ondan etkilendiğini belirterek, “Lise yıllığımda hala o duygularım yazılı. Kaymakamlık en çok istediğim meslekti. Sizlere tavsiyem eğer çok isterseniz, ne istediğinizi bilirseniz, bunda da kararlıysanız kesin olarak istediğinize ulaşırsınız. Yapmanız gereken istemeyi bilmek ve bu uğurda çok çalışmaktır. Başarının tek formülü çok istemek ve çalışmaktır. Kendi yeteneklerinize ve kabiliyetlerinize göre bir mesleği istemeli ve karar vermelisiniz” dedi.

Kaymakamlık mesleğine hayran olduğu efsane Vali Rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nun yanında 1994 yılında stajyer olarak başladığını da belirten Fatih Genel, “Üç yıl gibi uzun ama zevkli bir adaylık döneminden sonra Afyon İhsaniye de altı ay kaymakam vekilliği yaptım. Ardından kura İle Burdur’un Çavdır ilçesine atandım. İki yıl burada iki yıl da Giresun’un Çamoluk ilçesin de Kaymakamlık görevinde bulundum. 2001 yılında Kilis Vali Yardımcılığı görevine atandım ve burada Sınır Mülki İdare Amirliği görevi de dahil olmak üzere 2 yıl vali yardımcılığı görevinin ardından Sivas’ın Gemerek ilçesine Kaymakam olara atandım. Üç yıllık görevimin ardından 2006 yılından Kasım ayından Balıkesir’in Havran ilçesine Kaymakam olarak atandım. 2010 yılından beri Biga’da görev yapıyorum” dedi.

Öğrencilere öncelikle mesleklerini sevmeleri gerektiğini de belirten Kaymakam Genel, “Ben bu mesleği bu yüce millete hizmet edebilmek için bir fırsat olarak gördüm. Mesleği bir iş olarak değil zevkli bir uğraş olarak düşündüm. Fırsat buldukça fotoğraf çekmeye, olta balıkçılığı ile ilgilenmeye, kitap okumaya, ok atmaya, tüplü dalış yapmaya, halkımızla birlikte olmaya ve yaşamaya çalışıyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir