Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

29 Aralık 2011

Biga Belediye Ada Düğün Salonu’nda gerçekleşen Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul toplantısında bir konuşma yapan Biga Kaymakamı Fatih Genel, olağan genel kurul toplantısının hayırlı olması dileklerinde bulunarak, “Köylerimize en iyi ve eksiksiz şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Amacımız köylümüzün yaşam kalitesini yükseltmek” diye konuştu.

Genel kurulun başlamasıyla ilk seçim Biga Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma mütevelli heyeti için yapıldı. Mütevelli heyete Kaldırımbaşı Köyü Muhtarı Ahmet Şen ile Biga ilçe merkezinden Turan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kaya seçildi.

İl Genel Meclisi üyeleriyle mahalle ve köy muhtarlarının da hazır bulunduğu toplantıda Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği 2012-2013-2014 yılı tahmini gelir-gider bütçesi, KÖYDES bütçeleri okundu ve onaylandı. Daha sonra ise görev yapacak encümen üyesi seçimine geçildi. İl Genel Meclisi üyeleri için tahsisli 2 koltuk için 4 üye ve muhtarlar için tahsisli içinde 7 muhtar aday oldu.

Birliğin 2012 yılı yönetim kurulu üyeleri yapılan gizli oylama ile belirlendi ve toplam 111 oy kullanıldı. Buna göre; Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyeleri oy dağılımıise şu şekilde belli oldu:

İl Genel Meclisi encümen üyeleri:
AK Partili İl Genel Meclis Üyesi: Ali Rıza Tekin 53 (oy)
AK Partili İl Genel Meclis Üyesi: Bülent Korkmaz 49 (oy)
MHP’li İl Genel Meclis Üyesi: Erhan Yavuz 70 (oy)
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi: Ünsal Öntürk 19 (oy)
Köy Muhtarları Encümen adayları:
Recep Gözcan 42 (oy)
Vedat Tekin 40 (oy)
Mehmet Çalışkan 26 (oy)
Kadir Karademi 26 (oy)
Turhan Özarı 15 (oy)
Yusuf Kurt 5 (oy)

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir