Biga MYO Öğrencileri İÇDAŞ’ı İnceledi

12 Mayıs 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga Meslek Yüksek Okulu Metal-Makine Teknolojileri Bölümü’nden 30 öğrenci Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde kurulu bulunan İÇDAŞ tesislerini inceledi.

Öğretim görevlileri Bahattin Zayim ve İsmail Hacıkuruoğlu’nun nezaretinde gerçekleşen ziyarette İÇDAŞ tesis girişinde İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan tarafından karşılanan öğrenciler hem tesisleri inceledi, hem de metal-makine teknolojisi konusunda merak ettikleri konularda yetkililerden bilgi aldı. Görsel sunum yapılmasının ardından, Reverse-Osmoz, termik santral ve haddehane bölümünü gezen öğrenciler, haddehane kumanda merkezinde çelik üretim işleminin nasıl gerçekleştiğine tanık oldular. Öğretim Görevlisi Bahattin Zayim, İÇDAŞ tesislerinin okula yıllardır sayısız katkı ve burs sağladığı gibi, öğrencilere staj yapma ve iş bulma olanağı da sunduğunu belirterek, “Bu geziler öğrencilerimizin mesleki ufukları konusunda son derece faydalı olmakta. Bugün yaptığımız teknik gezi de bunlardan biri. İÇDAŞ Bölgemiz için büyük bir şans” dedi.

İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan da hemen her gün bir öğrenci ve ziyaretçi grubunu ağırladıklarını, İÇDAŞ tesislerinin artık bölgesiyle ve insanıyla et ve tırnak gibi bütünleştiğini belirtti. Gezi sonrası öğrenciler yetkililere teşekkür ederek tesislerden ayrıldılar.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir