Biga Ticaret Borsası TOBB Akreditasyon Sertifikasını Yeniledi

18 Ocak 2014

Biga Ticaret Borsası, yenilenen Akreditasyon sertifikasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

Oda ve Borsaların üyelerine kaliteli hizmet sunması amacıyla geliştirilen TOBB Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi sertifika töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi. Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Erol ve Akreditasyon sorumlusu Beyhan Cesur, Akreditasyon Sertifikasını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’den aldı.

Törende ilk konuşmayı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete yaptı. Konuşmasında, akreditasyon çalışmalarına oda ve borsaların hizmetlerinin kalitesini mükemmele ulaştırmak amacıyla başladıklarını ifade eden Halim Mete, amaçlarının müşteri memnuniyetini artırmak olduğunu vurguladı. Mete, “Akreditasyon sistemi bu hedefe varmada kullanılabilecek bir araçtır” dedi.

Törende daha sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuştu. Akredite olan oda ve borsaları 5 yıldızlı olarak tanımladığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Bugün beş yıldızlı otel müşterisine nasıl hizmet veriyorsa, 5 yıldızlı oda ve borsalar da bu kalitede hizmet verecek” diye konuştu. Rifat Hisarcıklıoğlu, “10 yıl önce toprağa attığımız tohum meyve vermeye başladı. Akredite olan oda ve borsa sayımız 129. Önümüzdeki dönem 21 oda ve borsamız da akredite olacak, hedefimiz ise 365 oda ve borsamızın tamamını akredite edebilmek” dedi. Proje yapma kapasitesi açısından da önemli yol kat ettiklerine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, bugün TOBB bünyesindeki oda ve borsaların, AB Fonları, Kalkınma Ajansları da dahil olmak üzere yapmış olduğu projenin toplam değerinin 410 milyon lira olduğunu vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, hizmet alan üyenin borsaya daha fazla bağlanacağını, bu sayede o üyelerin borsaya daha fazla sahip çıkacağını vurgulayarak, böylece borsalar “ne iş yapar ?” diye kimsenin soru soramayacağını savundu.

Oda ve borsaların hep bir adım önde olmaları gerektiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Siz hep bir adım önden gideceksiniz ve özel sektörü ileriye taşıyacaksınız. Yani takip eden değil, yönlendiren olacaksınız. Pasif değil, aktif olacaksınız. Hizmet eden, hizmet üreten olacaksınız. İşte o zaman, proje üretmek isteyen, yatırım ve ihracat yapmak isteyen size gelir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir