Biga TSO Meclis ve Komiteler Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı

11 Mart 2015

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl nedeniyle Türkiye’deki tüm Oda ve Borsalara yaptığı Çanakkale davetinde, bu kez misafiri Biga Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Şubat ayı Meclis toplantısını ve Müşterek Komiteler Toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yaptı.

Biga TSO heyetine, ÇTSO adına Yönetim Kurulu üyeleri Sadık Aydoğan, Fatih İş, İbrahim Gürbüz ve Genel Sekreter Sema Sandal ev sahipliği yaparken, Biga TSO Heyeti’nde Meclis Başkanı Eşref Temizoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan ile birlikte Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite üyeleri yer aldılar.

Biga TSO’nun ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Salonu’ndaki toplantısına Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen de katıldılar.

ÇTSO adına “hoş geldiniz konuşması” yapan Sadık Aydoğan, “Odamızın daveti üzerine Biga TSO’nun Müşterek Komiteler toplantısını ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde yapma kararı almasından son derece mutluluk duyduk. Sizleri burada görmek bizleri son derece gururlandırdı. Çanakkale Türkiye’nin manevi başkentidir. Biz buraya gelen diğer Odalardan arkadaşlarımıza diyoruz ki; Eğer ülke olarak bugünleri gördüysek, yaşıyorsak Çanakkale Savaşları sayesindedir. Bu anlamda sadece biz değil, Türkiye’de herkes Çanakkalelidir” diye konuştu.

ÇTSO’nun faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi veren Sadık Aydoğan, TSO’nun bir yıldan fazla bir süredir faaliyetlerini sürdürdüğü Kongre Fuar Merkezi’nin aynı zamanda birçok önemli konferans ve etkinliğe de ev sahipliği yaptığını belirtti. Kent merkezindeki Çanakkale Evi ve restoranının turizmin hizmetinde olduğu ifade eden Aydoğan, şöyle konuştu:

“Üniversite-sanayi işbirliğinin örnek projesi olan ÇTSO Ar-Ge Merkezi’nin birincisi yetmedi, ikincisini yapıyoruz. Games of Troy ve Su Gösterileri Sistemi 100.Yıl projelerimiz arasında yer alıyor. Çanakkale Yat Limanı ile Lapseki Balıkçı Barınağı ve Yat Limanı projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Çanakkale’ye Kruvaziyer Limanı yapılması projesini ısrarla destekliyoruz. Ezine’ye süt ürünlerini işleyecek bir Gıda İhtisas OSB kurulması için çalışıyoruz. Çan’da Dr. İbrahim Bodur OSB kurulması için çalışıyoruz.”

Aydoğan’ın konuşmasının ardından Biga Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı Meclis toplantısına geçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Biga TSO Meclis Başkanı Eşref Temizoğlu, ÇTSO yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür ederek, “Çanakkale’den barış mesajı vermek için buradayız” dedi.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan da konuşmasında, ev sahipliği için ÇTSO yönetimine ve personeline teşekkür ederek, “Tıpkı 100 yıl önceAnadolu’nun çeşitli yerlerinden gelip Çanakkale’de toplananlar örneğinde olduğu gibi bizler de Biga’dan Gelibolu’dan Çanakkale’den gelip burada toplandık. Bu anlamda Çanakkale Destanı bize barış ve kardeşlik konularında önemli mesajlar veriyor” diye konuştu.

Biga TSO’nun Meclis Toplantısı’nın ardından 6 ayda bir yapılan Müşterek Meslek Komiteleri toplantısına geçildi. Toplantıda, komite başkanları komitelerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ise, ev sahipliği için bir kez daha ÇTSO’ya teşekkür etti ve “Çanakkale Yat Limanı ve Kruvaziyer Limanı projelerine bizler de sahip çıkıyoruz ve destek veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Özen’in de kapanış konuşmalarının ardından, Biga TSO temsilcileri kent merkezinde Su Gösterileri Sistemi’ni izledi ve topluca akşam yemeği yendi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir