Biga’da 50 Bin TL’lik Salçalık Biber Vurgunu

Biga’da 50 Bin TL’lik Salçalık Biber Vurgunu
07 Eylül 2013

Biga’da salçalık biber satın alma vaadiyle köylüleri kandıran dolandırıcılar çiftçileri 50 Bin TL zarara soktu.

Biga’nın Hacıhüseyin Yaylası, Tokatkırı ve Kocagür köylerinde anlaştıkları çiftçilerden toplam 5 kamyon salçalık biber alan dolandırıcılar köylülerin 50 Bin Lirasını ödemeden kayıplara karıştı.

Köylülerin iddiasına göre 29 Ağustos Perşembe günü Biga’nın köylerinde biber satın almak üzere çiftçilerle anlaşan iki kişi, Hacıhüseyin Yaylası, Tokatkırı ve Kocagür köylerinde 8 ayrı çiftçiden 5 kamyon dolusu salçalık biber aldı.

İlk önce 2 kamyon biber alıp parasını ödeyen dolandırıcılar ardından 3 kamyon daha biber alıp köylülere ödemeyi ertesi gün, yani 30 Ağustos günü banka kanalıyla yapacaklarını söyleyerek köyden ayrıldı.

Aradan günler geçmesine rağmen banka hesaplarında biber parasını göremeyen köylüler durumu Balıklıçeşme Jandarma Komutanlığı’na bildirerek şikayetçi oldular.

Adana plakalı iki kamyon ile gelen ve memleketlerinin Mardin olduğu iddia edilen kişilere telefonla ulaşan jandarma ekipleri dolandırıcılardan “Biz köylülere ödeme yaptık. Hiç birine borcumuz kalmadı” cevabını aldı.

Köylülerin elinde ise herangi bir borç senedi veya alacaklarına ilişkin başka bir belge olmadığı için haklarını savunamadıkları belirtildi.

8 Ayrı çiftçinin toplamda 50 Bin Lira’lık zararı olduğu öğrenildi.

[Kaynak: bigahaber.net]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir