Biga’da Bir Şampiyon Geleceğin Okçularını Yetiştiriyor

20 Aralık 2011

Biga Okçuluk Derneği Antrenörü Dinçer Ekiz 17.-18 Aralık 2011’de Kayseri’de düzenlenen Türkiye Salon Okçuluk Federasyon Kupası yarışmalarda Türkiye Şampiyonu oldu.

İÇDAŞ Sponsorluğunda faaliyet gösteren Biga Okçuluk Spor Kulübünde antrenör olarak çalışmalarına devam eden Dinçer Ekiz madalyasıyla birlikte Biga’da Okçuluk sporunun kurulmasına ve yeşermesine öncülük eden Biga Kaymakamı Fatih Genel’i makamında ziyaret ederek yarışlar hakkında bilgi verdi.

Ziyarette Kaymakam Genel: “Dinçer Hocamızın başarılarının devamını diliyorum.Yakında Hocamızı Dünya Şampiyonu olarak görmeyi ümit ediyorum, ve Biga’dan da onun öğrencileri arasından Türkiye hatta Dünya Şampiyonları çıkaracağına inanıyorum.Değerli sporcumuzu İlçemize kazandıran başta Sayın Bülend Engin olmak üzere İÇDAŞ’ın değerli yöneticilerine teşekkür ediyor, Hocamıza sağlık sıhhat ve başarılar diliyorum.” dedi.

Makaralı Yay Büyük Erkeklerde Türkiye Şampiyonu olan ve kariyerinde bu başarıya 17. kez ulaşan Dinçer Ekiz ise düşüncelerini: “Biga’da BİOK çatısı altında haftanın altı günü okçuluk eğitimlerimiz devam etmektedir. Okçuluğa gönül verenleri bu eğitimlerimize katılmaya davet ediyorum.”diyerek ifade etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir