Biga’da Engelli Ailelerine Psikolojik Destek Hakkında Bilgi Verildi

01 Mayıs 2012

Biga Devlet Hastanesi Uzman Doktoru Psikolog Nazlı Fetiye Çevik, Engelliler Derneği’nde ailelere psikolojik destek hakkında bilgi verildi.

Uzman Psikolog Dr. Nazlı Fetiye, Kaymakam Fatih Genel’in Engelliler Derneği için, Biga Devlet Hastanesi’ne resmi bir yazı göndererek Engelliler Derneği üyelerine ve ailelerine psikolojik destek verilmesi için çalışma başlatılması talimatı verdiğini belirterek; “Biz de bu kapsamda hastanemiz baştabipliği ile birlikte eğitimlerin ve görüşmelerin planlamasını yaptık. Daha önce özel eğitim ve rehabilitasyon alanında hizmet verip deneyim sahibi olduğum için bu göreve ben getirildim. Bu kapsamda engelli ve yakınlarıyla iki haftada bir Pazartesi günü öğleden sonraları buluşup, engel grupları, problem davranış yöntemi ödül-ceza sistemi, engelli bireyin sosyalleşmesi ve öncelikli ihtiyaçları hakkında görüşmeler yapıyoruz. Biga Devlet Hastanesi olarak Engelliler Derneği’ne imkanlarımız el verdiği ölçüde desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak ise yaptığı konuşmada Kaymakamı Fatih Genel ve Biga Devlet Hastanesi yetkililerine teşekkür ederek, “Bu bilgilendirme engelli vatandaşlarımızın annesi ya da babası için çok önemli bir bilgi olacak. En azından bilmedikleri konuları öğrenerek çocuklarına anlatıp onların bakış açılarını değişmesine neden olacak” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir