Biga’da Kahveciler Zor Durumda

10 Eylül 2009

Çanakkale?nin Biga ilçesinde belediyenin çay bahçeleri ve kahve önleri ile büfelerde gündüz saati çay servisi yapılmasını yasaklaması tepkiye sebep oldu.

Biga Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Ünal, alınan karara tepki göstererek, ?Burada esnaf yok edilmek isteniyor. İlçedeki çay bahçeleri ve kahve önleri ile büfelerde gündüz saati çay servisi yapılmasının yasaklanması gerçekten düşündürücü bir durum? dedi.

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan ise yaptığı açıklamada alınan kararın Ramazan ile alakalı olmadığını belirterek ?Daha önceden de esnafımızın kaldırım işgalleri vardı. Biz bir süre bunlara tolerans gösterdik. Ama ne yazık ki bu tolerans hak işgallerine, hatta başkalarının geçiş yolunu gasp etmeye dönüştü. Dolayısıyla yaptığımız bu uygulama doğru bir uygulamadır. Bizler burada vatandaşın geçişine engel olacak istismarı ortadan kaldırmaya çalıştık. Bu dönem bir geçiş dönemidir. Ekonominin zayıfladığı bu dönemi de, söz konusu esnafımız kendini dinlenmeye aldığı zaman olarak değerlendirilebilir? dedi.

Biga Belediye Başkanı?nın iki hafta öncesine kadar böyle bir uygulama içerisinde bulunmadığını, daha önceden herhangi hatırlatma yapmadığını da belirten kahveciler bu duruma tepki gösterdiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir