Biga’da Köylere Haftada Bir Gün Gezici Sağlık Hizmeti Veriliyor

22 Şubat 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Aile Hekimliği sisteminin önemli bir parçası olarak köylere haftada bir gün gezici sağlık hizmeti veriliyor.

Aile hekimlerinin kendilerine bağlı köylere nüfusları ile orantılı olarak haftanın belirli günlerinde giderek hastalara sağlık hizmeti verdiklerini belirten yetkililer, “Doktorlarımız gezici sağlık hizmeti uygulaması ile köylerdeki vatandaşlarımızın ayağına giderek bir yandan onların muayenelerini yapıp ilaçlarını yazerken, diğer yandan da bebeklerin aşılarını yapıp hamile bayanların da takiplerini gerçekleştiriyor” dedi.

Biga’da 70. Yıl Aile Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Mesut Ayyıldız, ilçedeki Yolindi, Sarnıç, Arabaalan ve Işıkeli köylerine yanındaki Aile Sağlığı Elemanı Neriman Kurşun ve Stajyer Acil Tıp Teknisyeni Tuba Altınbaş ile haftada bir gün geçici sağlık hizmeti götürdüklerini söyledi. Dr. Ayyıldız, kendisine bağlı köylerin ulaşım güçlüğü olduğu için yapılan hizmetin bu bölgeler saçısından ayrı bir anlam ve öneminin olduğunu da belirterek, uygulamanın bebekler ve gebeler için büyük kolaylık sağladığını ifade etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir