Biga’da Oda Başkanları “İşverenlere Sunulan Hizmetler” Konusunda Bilgilendirildi

25 Aralık 2012

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çanakkale Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü 21 Biga Oda Başkanlarına istihdamın artırılmasına katkı sağlamak amacıyla “İşverenlere Sunulan Hizmetler” ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan Biga’da meslek edindirme kurslarının aktif olarak devam ettiğini ancak iş başı eğitim programlarından daha fazla kişinin yararlandırılması gerektiğini söyledi. Biga’nın Çanakkale’nin katma değer üreten önemli bir ilçesi olduğunu ifade eden Çalışkan; “Bu katma değeri nasıl artırabiliriz, niteliksiz işgücünü nasıl daha fazla nitelikli hale getirebiliriz, işverenlerimizden gelen talepler doğrultusunda bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

Bilgilendirme toplantısını sunum yapan İŞKUR temsilcisi Mustafa Höke aktif ve pasif işgücü faaliyetleri alanında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi vererek, Oda Başkanlarına, “İşverenin, ihtiyaç duyduğu meslekleri tespit etmek, İŞKUR hizmetlerinden daha fazla sayıda ve daha etkin olarak yararlanılmasını sağlamak ve işgücü piyasasıyla ilgili bilgileri paylaşmak amacıyla işverenleri düzenli olarak ziyaret ediyoruz. İşverenlerin işgücü taleplerini internet sayfamız üzerinden yayınlayarak, geniş kitlelere duyuruyoruz. İşsizliği azaltmayı hedefleyen aktif istihdam tedbirlerinden en etkin olanı iş ve meslek danışmanlığıdır. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzde her işverenimizle ilgilenen ayrı bir iş ve meslek danışmanımız görev yapmaktadır” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir