Biga’da Sahte Para Operasyonunda 2 Tutuklama

Biga’da Sahte Para Operasyonunda 2 Tutuklama
26 Ocak 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesinde piyasaya sahte para sürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan biri görme engelli 2 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre Biga’da bir süpermarket, büfe ve bijuteride sahte 50 TL’lik banknot vererek alışveriş yapan G.A. (39) isimli kadın, son olarak bir tuhafiye dükkanına gitti. Dükkan sahibi, müşterisinin verdiği paranın sahte olduğunu anlayınca polise haber verdi. Bunun üzerine polis, iş yeri çalışanlarının ifadesini alarak güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Kimliği belirlenen G.A.’nın, R.A. (37) isimli bir şahısla bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Düzenlenen operasyonda; G.A. ve eşi S.A. ile
R.A. ve eşi E.A. gözaltına alındı.

Polis, görme engelli olduğu ortaya çıkan R.A.’nın evinde 4 bin 500 TL tutarında sahte para ile bir adet ruhsatsız silah buldu. R.A.’nın Balıkesir’in Bandırma ilçesinde tefecilik suçuna karıştığı ve bu yüzden arandığı da öğrenildi.

Biga Adliyesi’ne sevk edilen R.A. “sahte para”, “ruhsatsız silah bulundurmak” ve “tefecilik”; G.A. ise “piyasaya sahte para sürmek” suçlamasıyla tutuklanıp Çanakkale Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. S.A ve E.A. ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir