Biga’da Yeni Otobüs Terminalinin Temeli Atıldı

27 Aralık 2011

Biga’ya yapılacak olan yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin temel atma töreni gerçekleşti.

Biga Belediyesi tarafından Batı Anadolu Otogar İşletmeleri Ltd. Şirketine yap ? işlet ? devret modeli ile Karaçayır Mevkii’nde yaptırılan Yeni Terminal projesinin temeli atıldı.

Batı Anadolu Otogar İşletmeleri Ltd. Şti Yönetici Turgay Kılıç; “Biga Belediyesinin, şehrin gelişmesi, ekonomisinin güçlenmesi, istihdamın artması ve modern projelerin hayata geçirilmesi açısından çalışmalarını takdirle izlemekteyiz. Bu gün ki projemiz bunun en güzel örneğidir. Yap işlet devret modeli ile hayata geçecek olan bu otogarın ihale sürecinden sonra ciddi çalışmalar yapılarak, modern ,teknolojik özellikleri ile ilçemize yakışır bir otogar olacağına inanıyorum” dedi.

Kılıç, taşımacılık sektörünün en deneyimli iki güzide firması Kamil Koç ve Truva Turizm olarak otogar projesinde ilk çalışmamız olacak, bu otogar projesinin yapımı ve işletmesi Türkiye genelindeki diğer otogarlara belediyelere örnek olacağını düşünmekteyim. 7-8 ay gibi kısa bir sürede bitecek olan termialin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Projemizin gerçekleşmesinde bizlere inanan, güvenen müteahhit firmamıza, emeği geçen ve geçecek olan tüm personellerimize, başarılar dilerim” dedi.

Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, yeni terminal projesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada; “Biga, hızla gelişmekte ve değişmekte olan bir ilçe. Bu süreci doğru değerlendirmek ve kamu kurumları açısından da sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirebilmek adına yaptığımız çalışmaların bir meyvesini daha almak üzere buradayız. Mevcut otogarımız şehir içi trafiğini sıkıntıya soktuğu gibi fiziki yapısı da büyüyen Biga’ya yetmemeye başlamıştı. Bu itibarla yeni terminal projesini hayata geçirmemiz gerekti. Bugün uygulamaya koyduğumuz bu süreçte yap işlet devret modeli ile 15 yıllığına terminal işletmesini Kamil Koç ve Truva Turizm ailesinin birlikte oluşturduğu şirkete vermiş olduk. İnşallah Ağustos Ayı ortası itibariyle de açılışını gerçekleştireceğiz. Mevcut terminal alanı içerisinde de belediye hizmet alanı ve 10 Bin Metrekare kapalı otopark ve tören alanı şeklinde bir proje hazırlamış bulunuyoruz. 2012 yılı, Biga’nın 3 büyük sorununda çözüm yılı olacaktır. Bu projelerden biri terminal ihtiyacı, diğeri tören alanı ihtiyacı ve üçüncüsü de yeni terminal projemizdir.” dedi.

Daha sonra projenin temeline ilk beton Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Fatih Genel ve Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan tarafından dualar eşliğinde atıldı.

[Kaynak: Bigahaber]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir