Bigaspor Taraftar Grubu Afacanlar’dan Duygu Dolu Ziyaret

02 Aralık 2010

Bigaspor’un taraftar grubu AFACANLAR, Biga’nın Havdan Köyü’nde yaşayan ve oğulları 1993 yılında şehit olan ATAN ailesini ziyaret etti.

Biga Kaymakamı Fatih Genel, İlçe Emniyet Müdürü Beyhan Gündoğan, Biga Garnizon Komutanı Kd.Ütğm. Abdullah Cengiz ile birlikte 15 kadar AFACANLAR taraftar grubu üyesi, 1993 Yılında Mardin Dargeçit Jandarma Karakolu’nda görev yaparken şehit olan Eyüp Atan’ın Havdan Köyü?nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Tribün faaliyetlerinin dışında sosyal hayatta da var olduklarını daha önce kamuoyuna duyuran ve bir takım projeler gerçekleştiren Afacanlar’ın ziyaretinde Kaymakam Fatih Genel, ülkenin bölünmez bütünlüğünü konusunda genç nesilin gözünü kırpmadan her türlü fedakarlığa katlanacağından emin olduğunu belirtti. “Gençlik nereye gidiyor?” şeklinde halk arasındaki söylemin gerçek dışı olduğuna inandığını söyleyen Genel, “gençlerimiz, sanıldığı gibi bilinçsiz değil. Gençlerimiz, ülkesi için düşman tehditi söz konusu olduğunda bu tehlikelerin karşısında mertçe durabilecek güç ve inançtadır.” dedi.

Afacanlar adına Deniz Akıncı da, 17 yıl önce şehit verdikleri oğulları Eyüp Atan ve yakın zamanda trafik kazasında kaybettikleri diğer evlatları Tahsin Atan’ın babası Ali ve annesi Bethiye Atan’ın acılarını paylaştıklarını söyleyerek ?sizler 2 evladınızı toprağa verdiniz. Üzülmeyin demek faydasız olur belki ama, bilin ki bizler kadar ve buraya gelemeyen onlarca arkadaşımız kadar oğlunuz var? şeklinde konuştu.

Afacanlar daha sonra şehit ailesinin evinden ayrılıp köy mezarlığında yatan Şehit Er Eyüp Atan, ve kardeşi Tahsin Atan?ın mezarı başında dua okudular.

[Kaynak: Bigahaber]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir