BİİBF Dekanı Kazım Kirtiş, Düzenlediği Basın Toplantısında Açıklamalarda Bulundu

BİİBF Dekanı Kazım Kirtiş, Düzenlediği Basın Toplantısında Açıklamalarda Bulundu
16 Eylül 2008

BİİBF dekanı A. Kazım KİRTİŞ, düzenlediği basın toplantısında Biga için en iyisi ne ise onu yapacaklarının sözünü verdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde eski dekan Prof.Dr. Havva Neşe Özgen’in istifasını ardından fakülteye vekil dekan olarak atanan Prof. Dr. A.Kazım Kirtiş, bugün düzenlediği basın toplantısında üniversite lehine yapılan çalışmaların sürdürüleceğini ve daha iyisi için çabalayacaklarını açıkladı.

BİİB Fakültesinde 2008-2009 yılı eğitim öğretim döneminde 3201 öğrencinin eğitim göreceğini belirterek konuşmasına başlayan Kirtiş, 1025 öğrencinin bu sene ÖSS ile yerleştiğini, 34 öğrencinin dikey geçiş ile geldiğini, 1035 öğrencinin kayıtlanan öğrenci olduğunu ve 2166 öğrencinin ise eski kayıtlı öğrenciler olduğunu belirtti.

Fakülte hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Kazım Kirtiş, 2 profesör, 7 doçent, 40 yardımcı doçent, 7 öğretim görevlisi, 1 uzman ve 15 araştırma görevlisinin okulun akademik kadrosunda yer aldığını belirterek aynı anda toplam 1873 öğrencinin ders yapmasının olanaklı olduğunu açıkladı.

Üniversite bünyesinde yapılan yeni tesisler hakkında da bilgi veren Kirtiş, kongre merkezi ve amfi bloklarının 1250 metrekare alan üzerine kurulu olduğunu ve yıl sonunda hizmete açmayı planladıklarını, 3250 metrekare kapalı alana sahip ve 1000 seyirci kapasiteli spor salonunun ise yapımına başlandığını belirtti.

Biga’da Ziraat Fakültesi ve Hukuk Fakületesi açılması konusunda sorulan sorulara ise Kirtiş şöyle cevap verdi; “Biga üniversite kenti olma yolunda hızla ilerleyen bir kent. Yeni bölümlerin ve fakültelerin açılması tabi ki Biga için bir kazanç olacaktır. Fakat Ziraat Fakültesi’nin mali giderlerinin daha fazla olacağını tahmin ediyorum. Hukuk Fakültesi’nin Biga’ya ivme, Ziraat Fakültesi’nin ise genişleme kazandıracağının farkındayız. Eğer gerekli maddi kaynak elde edilirse bu fakültelerin açılmaması için bir sebep yok.”

Biga’da konut sorununun varlığına dikkat çeken Kirtiş, yurtların yetersiz olması dolayısıyla Kaymakamlık ile görüştüklerini ve en azından yaz okuluna devam eden öğrencil için geçici konaklama yerlerinin yapılması gerektiğini belirtti.

Kirtiş 2008 Yılı Ağustos Ayı İtibari ile de Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Dekan Olarak Görev Yapmaktadır.
[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: bigahaber]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir