Bir harabenin stüdyoya dönüşümü “Sub” kapılarını açıyor

15 Temmuz 2018
26 Temmuz 2018
Sub
Proje sergi

Sub, 26 Temmuz’da gerçekleşecek proje RJNR’nin açılışı öncesi, bir “Prova” açılışıyla 15 Temmuz Pazar günü saat 18:00’de ilk kez kapılarını açıyor.

15 Temmuz günü İlayda ve Selver Sub’da ürettikleri resimlerini gösterirken, bir açık sahne etkinliği olarak “Prova” gerçekleştirilecek. 15-22 Temmuz arası  (pazartesi hariç) kapılar tüm gün (11:00-19:00) açık olacak. Resimler sergilenirken, Proje RJNR ile ilgili bilgi almak isteyen herkes, Sub’a bekleniyorsunuz!

Sub Hakkında

Sub, Nisan 2017’de Havra Sokak’ta İlayda Tunca tarafından başlatılmış Çanakkale merkezli bir kültür/sanat girişimidir. Çanakkale Merkez ilçesinin çok kültürlü bir mahallesinde, bir harabenin stüdyoya dönüşümü ile mekanlaşmış alan, 26 Temmuz — 21 Aralık 2018 tarihleri arasında proje RJNR’yi ağırlıyor olacak.  Toprak kirliliği de dahil olmak üzere kirliliğe neden olmuş ve geçmişte aktif olarak endüstriyel veya ticari amaçlar için kullanılmış, bir grup sanatçı tarafından kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlemek adına işletime geri döndürülen, bir kültür kurumu ile bir sanatçının çöplüğü melezi bu alternatif mekanlar yeni yaratım biçimleri icat etmek peşinde olan sanatçılar için stüdyo, sergileme ve rezidans alanlarıdır; yerel halk ve inisiyatiflerle projeler üretip bulundukları bölgenin ekosistemi ile ilgilenir, sanatın toplumsal dolaşımında yeni kanallar araştırır. RJNR gençler tarafından gençler için tasarlanmış 5 aylık bir kültür/sanat projesi, aynı zamanda ekolojik bilinci koruna alarak, şehir hayatında alternatif ve sürdürülebilir bir alan denemesidir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir