Biri Üç Yıllık Polisti, Diğeri 3 Ay Önce Geçici Göreve Gitmişti…

27 Ağustos 2016

Cizre’de PKK’lı teröristlerce yapılan hain saldırıda şehit olan polisler Çan’dan Halil İbrahim Eriç ve Yenice’den Gökhan Kıncak, herkesi derinden üzdü.

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki polis kontrol noktasına terör saldırısı düzenlenmesi sonucu 11 polis memurundan, Halil İbrahim Eriç’in Çanakkale’nin Çan ilçesinden, Gökhan Çakıcı adlı şehidin ise Yenice ilçesinden olduğu öğrenildi. DNA tesleri yapılan şehit polisler, şimdi ailelerinin yanına gönderiliyor.

3 YILLIK POLİSTİ
1
Saldırıda şehit düşen polis memuru Halil İbrahim Eriç’in Çanakkale’nin Çan İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Eriç’in mesleğe 3 yıl önce başladığı, ilk görev yeri olan İstanbul’dan sonra bu yıl Şırnak’ın Cizre İlçesi’ne tayini çıktığı belirtildi. Şehit polis Halil İbrahim Eriç bu akşam Çan’a getirilecek olup, 28 Ağustos Pazar Günü öğle namazını müteakip Çan Çarşı Cami’nden de son yolculuğuna uğurlanacak.

3 AY ÖNCE GEÇİCİ GÖREVLE GİTMİŞTİ

2
Ayrıca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan diğer polis memuru Gökhan Kıncak’ın Edremit ilçesi Tuzcumurat Mahallesi’nde yaşayan ailesine de acı haber ulaştı. Acı haberin duyulmasının ardından aile yakınları ve vatandaşlar, şehidin evine geldi. Edremit Çevik Kuvvet Büro Amirliğinde çalışan Kıncak’ın 3 ay önce geçici görevle Cizre’ye gönderildiği belirtildi. Kıncak’ın ailesinin Edremit’te yaşaması sebebiyle, yarın öğle namazını müteakip Gümrük Hazreti Ömer Cami’sinde tören-cenaze namazının kılınacağı, ardından Edremit Şehir Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi.

Şehitlerimizin hepsine Yüce Allah’tan Rahmet diliyoruz…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir