“Birlikte Çalışma Usül ve Esasları” Eğitim Semineri Düzenlendi

24 Aralık 2014

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen; Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile il genelinde okul ve kurumlarda görevli müdür ve müdür yardımcılarının katıldığı, “Birlikte Çalışma Usül ve Esasları” Eğitim Semineri 23 Aralık 2014 Salı günü gerçekleştirildi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi Dr. İbrahim Bodur Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Açılış konuşması Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş tarafından yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş konuşmasında, seminer çalışmasına eğitim yöneticilerinin büyük oranda değişmesi nedeniyle ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Ekip olabilmek, biz olabilmek adına bizlerin sizlerden beklentilerini, sizlerin de bizlerden beklentilerini ve bu beklentilerimize ne ölçüde yanıt verebileceğimizi görüşeceğiz. Yolun başında birlikte çalışma usül ve esaslarını sizlerle paylaşabilirsek, Çanakkale Milli Eğitimi’nde niteliği artırma adına daha verimli olacağımızı düşünüyorum. 23 Aralık 2014 tarihinin bir milat olmasını temenni ediyorum. Bu tarihten sonra sizlerle birlikte bu eğitim yolculuğunu başarıyla sürdürmeye adayız. 73111 öğrencimize daha nitelikli, daha sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı sağlamak ve geleceğe hazırlamak için gece gündüz çalışacağız. Bu yolculuğun Çanakkale Milli Eğitimi’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Marif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin tanıtımı ve görev alanlarının açıklanması ile başlayan eğitim seminerinde Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in “Eğitim Yönetiminde Paradigma Değişmesi”, “Etkili iletişim ve Empati”, Birlikte çalışma Usul ve esasları” sunumları yer aldı.

Sunumların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde; yıl içinde çalışmalarında üstün gayret ve başarı gösteren yönetici, öğretmen ve personele, Çanakkale Valisi Sayın Ahmet Çınar tarafından taltif edilen “Başarı Belgeleri” takdim edildi. Başarı belgelerinin takdiminde konuşan Zülküf Memiş “Başarı belgesine Sayın Valimiz tarafından layık görülen yönetici, öğretmen ve personelimizi tebrik ediyor, üstün gayret ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Buradaki tüm çalışma arkadaşlarıma da nasip olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş; eğitim seminerinin düzenlenmesine ev sahipliği yapan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına ve yaklaşık 600 kişilik katılımcıya öğle yemeği ikramında bulunan Aydoğan Şirketler Grubu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir