Boeing’den İsmail Taner İlköğretim Okulu’na Bilişim Teknolojileri Sınıfı

Boeing’den İsmail Taner İlköğretim Okulu’na Bilişim Teknolojileri Sınıfı
12 Nisan 2009

Boeing Firması, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Paşaköy’de bulunan İsmail Taner İlköğretim Okulu’nda tam donanımlı bilişim teknolojileri sınıfı kurdu.

Verilen bilgiye göre sınıfın resmi açılış töreni öğretmenler, öğrenciler, veliler, yerel yönetim temsilcileri ve basın mensuplarının katılımlarıyla 10 Nisan’da gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan İsmail Taner İlköğretim Okulu Müdürü Özgür Akkurt, bilgisayarlar sayesinde çocukların eğitiminin çok daha kolaylaştığını söyleyerek ders saatleri dışında ailelerin de faydalandığı bu sınıftan çevre okulların öğrencilerinin de yararlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ise, bilişim sınıfında bir de akıllı tahta bulunduğunu belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı çalışmalarla okullarımızın bilgisayar ihtiyacını büyük ölçüde karşılamıştır. Ancak akıllı tahta konusunda eksikler bulunmaktadır. Çanakkale’de Milli Eğitim Bakanlığı dışında ilk defa bir özel kurum tarafından bu okula sağlanmıştır. Bu imkanın tüm okullarımıza sağlanmasını dileriz” dedi.

Konuşmasında Boeing Firmasına teşekkürlerini ileten Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de, “Bakanlığımızın yaptığı yatırımların yanı sıra özel sektörün eğitime desteği de bizim için çok önemli” diye belirtti.
76 öğrencisi ve 11 öğretmeni bulunan İsmail Taner İlköğretim Okulu’nda kurulan bilişim teknolojileri sınıfının açılış töreninde Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin de bir konuşma yaptı. Pepin, “Turkiye’nin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘İstikbal Göklerdedir’ ve aynı zamanda Türk gençliğindedir. Bu çocuklar kesinlikle Türkiye’nin ve dünyanın geleceğidir. Boeing bu çocukların ufuklarının genişlemesine destek olmaktan ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır” diye kaydetti.

Boeing Türkiye Başkanı Pepin, “Evrensel ekonomide, bizim çocuklarımız, yeteneklerini geliştirmek ve hayallerini gerçekleştirmek için her fırsatı hak etmektedir. Velilerimize, öğretmenlerimize verdiğimiz destekle, öğrencilerin umutlarını beslemekle kalmayıp, aynı zamanda geleceğin değişen şartlarına hazırlanmalarına katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

Boeing eğitim alanında, sadece Türkiye’de 24 şehirde 61 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir