Boğazın Sultanları Kentlilerle Buluştu

Boğazın Sultanları Kentlilerle Buluştu
03 Eylül 2013

Acıbadem Kadınlar Voleybol 1. Ligi’ne yükselen Çanakkale Belediyespor oyuncuları Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen etkinlikle kentliler ile buluştu.

1. Lig maçları öncesinde kadrosunu yeni transferlerle güçlendiren Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın oyuncuları ve yeni transferlerinin tanıtım programı 2 Eylül 2013 Pazartesi günü Çağlar Kaynak Basket Sahası’nda gerçekleşti.

Takım Kaptanı Ayşe Kılıç, Burcu Bircan, Müge Ocakçı ve Elif Baran’ın 1. Lig’de yeniden devam edeceği Çanakkale Belediyespor, kadrosuna 10 yeni oyuncuyu dahil etti. Yeni sezonda kadroya, Ecem Alıcı, Cansu Aydınoğulları, Funda Bilgi, Ivana Nesovic, Jovana Vesovic, Ebru Mandacı, Selin Doğan, Duygu Sipahioğlu, Melis Ece Yurtsever ve Cansu Güngör de katıldı.

Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu’nun da tam kadro katıldığı tanıtım etkinliğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor’un zorlu zamanlardan geçerek, 1. Lige yükseldiğini, bundan dolayı da büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. Takımın 1987’de kurulduğunu belirten Başkan Gökhan, “O zamanlar hem basketbol hem de voleybolda mücadelemiz sürüyordu. Sonra bunun belediye imkanlarıyla yürümeyeceğini görerek, mücadeleyi tek branşa düşürmeye karar verdik ve voleybolda bir hedef koyduk. Birinci lige çıkmak için çaba gösterdik. Uzun yıllar da bu mücadeleyi sürdürdük. Her zaman başarılı bir takımımız vardı. Hep ilk dördün içinde kaldık ama azmettik. Bu sene birinci lige çıkma fırsatını ele geçirdik” diyerek takımı da tebrik etti.

Başkan Gökhan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; Yerel yönetimlerin görevlerinden birinin de sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da kentin ihtiyaçlarını karşılamak olduğuna değinen Başkan Gökhan, bu anlamda amatör sporları geliştirmeye yönelik çalışmaları sürdürdürklerini ifade etti.

“KENTİN GENÇLERİNE ÖRNEK OLUN”
Çanakkale Belediyespor Kadın Voleybol takımından beklentilerini de açıklayan Başkan Gökhan, “Başarılı olmalarını elbette bekliyoruz ama öncelikli beklentimiz, bu kentin gençlerine örnek olmanız. Bir sporcunun nasıl davranması gerektiğini, topluma nasıl yararlı olabileceğini göstermenizi ve bu kentin gençlerine örnek olmanızı bekliyoruz” diye konuştu. Başkan Gökhan, konuşmasının sonunda, yeni dönemde takıma destek veren sponsorlara da teşekkür etti.

Tanıtım etkinliğinde, konuşmaların ardından takım oyuncuları ve takıma yeni dahil olan oyuncular sahneye davet edilirken, kendilerine çiçek takdim edildi. Tanıtım etkinliği, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Acıbadem Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olan kadın voleybol takımının tanıtım etkinliğine kentliler ise büyük ilgi gösterdi.

Çağlar Kaynak Basket Sahası’ndaki etkinliğinin ardından, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor yönetim kurulu üyeleri ve takım oyuncuları ile birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir