Bozcaada 2013 Yılı Etkinlik Sezonunu Yarı Maraton Koşusuyla Açıyor

06 Mayıs 2013

Bozcaada’da 2013 Yılı turizm sezonunun başlamasından dolayı turizmle ilgili konuları görüşmek üzere yapılan toplantıda bu sezonun etkinlikleri de açıklandı. Sezonun ilk etkinliği 11 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan New Balance Yarı Maraton Koşusu.

Bozcaada Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa organize ettiği, 3 Mayıs Cuma günü Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda 2013 yılı etkinlik sezonunun 11 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan New Balance Yarı Maraton Koşusuyla başlayacağı ve 14 Eylül’de planlanan Yerel Tatlar Festivaline kadar çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bildirildi. Birkaç yıldır Bozcaada’ya uğramayan Yelken yarışları da bu sene tekrar adayı durak yapacak.

Sezon New Balance Yarı Maraton Koşusuyla Açılıyor
11 Mayıs 2013 New Balance Yarı Maraton Koşusu
Yarış Takvimi tarafından düzenlenen, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) 2013 takviminde yer alan, New Balance’ın sponsorluğunda Bozcaada Kaymakamlığı ve Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen yarış, üçüncü kez düzenlenecek. Uluslararası niteliğe sahip olan bu yarışa yurt içi ve yurt dışından birçok sporcu katılıyor.

25 Mayıs 2013 Uçurtma Şenliği
Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen uçurtma şenliği bu yıl 25 Mayıs’ta gerçekleşecek. Bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan Uçurtma Şenliğine çocuk-büyük her yaşta vatandaş ilgi gösteriyor.

28-29-30 Haziran 2013 Şarap Tadım Günleri
Her sene geleneksel olarak Bozcaada Şarap Firmaları ve Bozcaada Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Şarap Tadım Günleri’nin bu sene 9’ncusu düzenlenecek.

13 Temmuz 2013 Deniz Kuvvetleri Kupası Açık Deniz Yat Yarışı
Bozcaada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı açık deniz yat yarışlarının ikinci etabına ev sahipliği yapıyor. İstanbul’dan başlayan yarışın ilk etabı Bozcaada’da sona ermekte, tüm yarışçılar, organizasyon komitesi, basın ve izleyiciler bir gece adada konaklayarak sabah yarışın ikinci etabına start veriyorlar.

26 Temmuz 2013 Aya Paraskevi Ayazma Panayırı
Bozcaada’da her yıl 26 Temmuz’da rumların bir araya gelerek Meryem Ana Kilisesi’nde gerçekleştirdiği ayinle başlayan etkinlik, dini tören, yemek ve danslarla devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından gelen adalı rumların buluşma günü renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

3 – 4 Agustos 2013 Çanakkale İl Yelken Yarışması
03-04 Ağustos’ta Çanakkale Yelken Sporları Klubü Derneği’nin düzenlediği Çanakkale İl Yelken Yarışması bu sene Bozcaada’da gerçekleşecek.

6 – 7 Eylül 2013 Bağ Bozumu Festivali
Bütün bir yılın emeği olan bağlardaki üzümlerin toplanmasını yani bağbozumunu kutlamak için her sene geleneksel olarak kutlanan Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali’nin bu sene 15’ncisi 06-07 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde kültürel aktiviteler, çeşitli yarışma ve konserlerin düzenlenecek.

14 Eylül 2013 4. Yerel Tatlar Festivali
BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği) tarafından düzenlenen Bozcaada Lezzet Rüzgarları Yerel Tatlar Festivali bu yıl 14 Eylül’de yapılacak. Festivalde adanın yerel tatları Bozcaadalılar tarafından hazırlanarak, konuklara ikram ediliyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir