Bozcaada Caz Festivali Her Şeye Rağmen Yapılacak!

Bozcaada Caz Festivali Her Şeye Rağmen Yapılacak!
07 Mayıs 2020

Bu yıl 17 – 19 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen 4. Bozcaada Caz Festivali, 2021 yılı için tarihini açıkladı, bu yıl farklı bir konseptle festivalin düzenleneceğini duyurdu.

Coronavirüs salgını nedeniyle birçok önemli festival ve etkinlik iptal edilmişti. Bu yıl yine heyecanla beklenen Bozcaada Caz Festivali ise festival tarihi hakkında herhangi bir değişimin olmadığını duyurdu. Festivalin farklı bir şekilde gerçekleşeceğini duyuran festival düzenleyicileri, ayrıca 2021 yılı festival tarihinin 16-17-18 Temmuz olduğunu belirtti. Bu yıl alınan biletlerin 2021 yılında kullanılabileceğini söyleyen festival düzenleyicileri yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi;

”Bu sene Bozcaada Caz Festivali’ni adada yaşayanların, festival katılımcılarının, sanatçıların ve festival ekibimizin sağlığını korumak amacıyla alışık olduğumuz açık hava festivali formatında gerçekleştiremiyoruz. Öngörülemeyen bu koşullar altında virüsün yayılmasının önüne geçmek ve risk grubunda olan bireylerin korunmasına yardımcı olabilmek için, Bozcaada Caz Festivali’ni 2020 içerisinde başka bir tarihe ertelemeyi de uygun görmüyoruz. 16-17-18 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Bozcaada Caz Festivali’nin 5. yılı için harıl harıl çalışmaya başladık. İsteklerin ve ihtiyaçların değişiklik gösterdiği bu dönemde, 2020’de bir araya geleceğimiz alternatif platformlar için ürettiğimiz fikirlerimizi sizinle paylaşacağız. Bu sene ne tip fikirlerle ve içeriklerle devam edeceğimize dair kesin bir açıklama yapmadan önce, gidişatın nasıl olduğunu gözlemleyip sizi de şeffaf bir şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şu ana kadar bilet satın alan festival seyircilerimiz, mevcut biletlerini ‘Bozcaada Caz Festivali 2021’ için kullanabilirler. Bu olağanüstü durumu göz önünde bulundurarak, tüm sene boyunca çalışmalarını sürdüren Bozcaada Caz Festivali’nin finansal olarak sürdürülebilir olmasını destekleyen ve biletlerini iade etmeyen seyircimize şimdiden çok teşekkür ederiz. Desteğiniz bizim için çok değerli ve önemli. Biletini iade etmek isteyen seyircilerimiz ise, Biletix üzerinden 15 Mayıs – 1 Eylül 2020 tarihleri arasında iade işlemini gerçekleştirebilirler. Bu yaz farklı mecralarda, festivalin enerjisini kaybetmeden sizinle buluşmaya devam edeceğiz. Yaşadıklarımızı birlikte paylaşıp, güzellikleri ortaya çıkaracak ve yine bir araya geleceğiz. Bozcaada Caz Festivali’nin 5. yılında sağlıkla kavuşmak üzere!”


Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir