Bozcaada ve Gökçeada’ya Yerli Turist Akını

Bozcaada ve Gökçeada’ya Yerli Turist Akını
03 Eylül 2011

Çanakkale’nin en önemli turistik yerleri arasında bulunan Gökçeada ve Bozcaada ilçelerini 9 günlük Ramazan Bayramı tatili sırasında yaklaşık 55 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasını fırsat bilen tatilciler Ege ve Akdeniz sahil bölgeleri dışında Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine de ilgi gösterdi. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri tatil boyunca Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli arasında toplam 4 arabalı vapurla seferlerin aralıksız olarak yapıldığını belirterek, “Bu bayramda adalara yoğun ilginin olması bizleri de şaşırttı. Yaptığımız istatistiki bilgilere göre Bozcaada’ya 35 bin, Gökçeada’ya da 20 bin ziyaretçinin geldiğini tahmin ediyoruz. Tatilcilerin geri dönüşleri başladı. Şuan vapurlarda araç yoğunluğu yaşanıyor. Bizlerde aralıksız olarak dolmuş usulü seferlerimize devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan aşırı yoğunluğun yaşandığı Bozcaada’da ise tatilcilerin zamana zaman ekmek ve yemek sıkıntısı yaşadığı öğrenildi. Özellikle akşam saatlerinden itibaren yiyecek bulmakta zorluk çeken tatilcilerin bisküvi ve meyve suları ile karınları doyurdukları öğrenilirken, ada esnafının da bu kadar bir yoğunluk beklememeleri sebebiyle yiyecek konusunda kendilerini iyi hazırlayamadıkları ifade edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir