Bozcaada’da Atık Su Arıtma Tesisinin Temeli Atıldı

Bozcaada’da Atık Su Arıtma Tesisinin Temeli Atıldı
27 Şubat 2014

Bozcaada Belediyesi tarafından ocak ayında ihalesi yapılan Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı için temel atma töreni düzenlendi. Atıksu Arıtma Tesisi’nin yaz aylarında faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

Bozcaada Belediyesi tarafından Poyraz Limanı mevkiinde yapımına başlanan Atıksu Arıtma Tesisi’nin temel atma töreni bugün düzenlendi. Bozcaada halkının yoğun ilgi gösterdiği törene, Kaymakam Abdulgani Mağ, Belediye Başkanı Mustafa Mutay ve protokol üyelerinin yanı sıra birçok vatandaş iştirak etti. Başkan Mustafa Mutay temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Bu tesisi bir an önce tamamlayıp işletmeye başlamak mecburiyetimiz vardı. Ancak birkaç senedir mahkeme kararları ve birtakım engellemeler nedeniyle geç kaldık. Tüm engellemeleri yasal çerçevede aşıp bugün temelini attığımız tesisimizin Bozcaada’ya ve halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bozcaada’nın yıllardır atıksu arıtması konusunda sıkıntılar çektiğine vurgu yapan Başkan Mutay, “Medeni yaşamın bir parçası olan altyapı tesislerinin oluşması yaşamımızı da daha kolay hale getiriyor. Bu nedenle altyapı çalışmaları bizim için çok önemli. Bizim altyapı sorunu yaşadığımız yıllarda su borularımız fosseptik çukurlarının içinden geçiyordu. Halkımız için sağlık yönünden de oldukça sakıncalıydı. Biz bu eksiklikleri gidererek altyapımızı en iyi hale getirdik” ifadelerini kullandı.

Haberin devamı ve ayrıntıları için: bozcaadahaber.net

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir