Bozcaada’da Zübeyde Hanım Parkı’na Yeni Düzenleme

13 Ekim 2013

Bozcaada’da Zübeyde Hanım Parkı’na yapılacak yeni düzenleme tartışmalara neden oldu. “Kahvelipark Kahve Binası ve Yakın Çevre Düzenleme Projesi” adıyla duyurulan proje olumlu olumsuz tepkiler alıyor.

Adaposta Gazetesi’nin haberine göre, ‘Kahvelipark Kahve Binası ve Yakın Çevre Düzenleme Projesi’ olumlu olumsuz tepkiler alıyor. Bazı adalılar, yeni projeyle birlikte parkın daha kolay temizlenebileceğini ifade ederek, eski binanın yerine yeni bina yapılacak olması nedeniyle projeye olumlu yaklaşırken; bazıları ise, projenin adanın dokusuna uymadığını, mevcut parkın güzel olduğunu, bu tür modern bir düzenlemeye ihtiyaç olmadığını belirterek projeyi eleştiriyor. Bozcaada’da yapılan Forumda da tartışılan proje, ada halkının görüşlerinin alınmadığı konusunda eleştiri aldı. Bir protesto eylemi yapılmasının önerildiği Forum toplantısında öncelikle Kamu İletişim Grubunun projeyle ilgili Belediye’den bilgi alması yönünde karar alındı.

26 Temmuz 2013 günü ruhsat verilen ‘Kahvelipark Kahve Binası ve Yakın Çevre Düzenleme Projesi’nin yapımına 21 Ekim günü başlanacak.

[Kaynak: adaposta.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir