Bu Okulu Öğrenciler Boyuyor!

07 Temmuz 2015

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Derenti Köyü İlkokulu, İstanbul Robert Koleji´nde (Özel Amerikan Robert Lisesi) okuyan 16 öğrenci tarafından boyanıyor.
Yaşıtları tatile başlayan 16 öğrenci, Tarih Öğretmeni Nükhet Eren Üstel rehberliğinde yürüttükleri “Topluma Hizmet Projesi” kapsamında, Çan Derenti İlkokulu’nu boyuyorlar. 3 Temmuz 2015 günü Derenti Köyü’ne misafir olan ekipte, gönüllü olarak çalışmalara katılan emekli öğretmen Veli Topçu’da yer alıyor. Öğrenciler ve öğretmenler bir hafta sürecek çalışmalarını 7 Temmuz Salı günü sonlandırarak, Çanakkale Şehitliklerini ziyaret ettikten sonra İstanbul’a dönecekler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan çalışmalara katılan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek  “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulun çerçeve ve giriş kapısını değiştirdik. Gerekli tadilatları yapıyoruz. Robert Koleji öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte Derenti İlkokulu’nu yenileme çalışmasını tamamlayacağız. Çocuklarımız yeni eğitim öğretim yılına yepyeni bir okulda başlayacaklar.” dedi.
Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Şube Müdürü Işıl Korkmaz; İstanbul Robert Koleji öğrencilerinin yaptığı örnek çalışmanın köylüler ve çocuklar tarafından çok beğenildiğini belirterek, İstanbul Robert Koleji öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.
Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Robet Koleji’nin Topluma Hizmet Projesinin bir kolunun da okul boyamak olduğunu belirten Koordinatör Öğretmen Nükhet Eren Üstel, “Topluma Hizmet Projesi çok sayıda etkinliği tek bir çatı altında topluyor. Okul boyamaları da bunlardan birisi. Üç yıldır okul boyama projelerine katılıyorum. Daha önce Çorlu ve Malatya’da çalıştık. Ancak bir köy okulunu ilk kez boyuyoruz. Köydeki çocuklara pırıl pırıl boyanmış bir okul bırakacağımız için çok mutluyuz.” dedi.
Grup lideri lise son sınıf öğrencisi Ayşegül Ersin; “ Bu köy okulunun yenileneceğini öğrendik ve boyanmasına yardımcı olmak için geldik. Köydeki çocukların beğenisini kazanmak çok güzel bir duygu. Okula gelen çocuklar sınıflarını gördüğünde ‘Sınıfımız çok güzel olmuş.’ diyorlar. Çok yorucu bir iş ama sonuç güzel oluyor. Ayrıca okulda yaptığımız çalışmaları izlemek için gelen çocuklarla çok güzel diyaloglar kurduk. Bize yardım ediyorlar. Beraber kitap okuyoruz ve onlarla etkinlikler yapıyoruz. “ diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir