Bu Sefer Yazmadı, Şarkı Söyledi

25 Mayıs 2015

Gazeteci kimliği ile tanınan Banu Güven bu kez bambaşka bir yönü ile gözler önündeydi. Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Güven, Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda verdiği caz konseri ile müzikseverler ile buluştu.
18 yaşında gazetecilik mesleğine başlayan Banu Güven bunun yanında amatör olarak müzikle ilgilendi. Lise ve üniversite yıllarında İstanbul Alman Korosu ve İstanbul Avrupa Korosu’nda söyledi, bazı etkinliklerde sahneye çıktı.
Şehir dışındaki ilk konserinin Çanakkale olduğunu, bu nedenle kendisi için çok önemli olduğunu belirten Güven, sıcak tavırları ve güzel sesi ile beğeni topladı. Başarılı orkestrası ile yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Banu Güven caz severlere güzel bir konser sundu.
Belediye Başkan Vekili Ali Uyanık Banu Güven’i dinleyenler arasındaydı. Uyanık konserin sonunda Sanatçı’ya Çanakkale Seramiklerinden bir örnek hediye etti. Çanakkale Seramiklerinin çok değerli olduğunu söyleyen Banu Güven kendisine takdim edilen hediye için teşekkür ederek, konserine gösterilen ilgi karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir