Bülent Arınç Gündemi Değerlendirdi

22 Aralık 2012

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bir dizi ziyaret ve açılışın ardından basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bir televizyon programında söylediği “dağa çıkma” polemiği ile ilgili soruları yanıtladı. Arınç, Polis Evinde yaptığı basın toplantısında programda yaptığı konuşmaların belli bir medya tarafından sadece bir cümlenin alınarak gündem yaratmalarına tepki göstererek “O günkü programda yaklaşık birbuçuk saat Türkiye gündemi üzerine konuşma yaptım. Program yapımcısının bir sorusu üzerine polemik konusu yapılan sözleri söyledim. Bu sözleri polemik haline getiren basın kuruluşları ve bazı kişiler programın başından sonuna kadar izlemeyerek sadece bende olsam dağa çıkardım sözlerini içinden alarak gündem yaratmak istemişlerdir. Başbakanımıza da söylediklerim sorulmuştur. Kendisi de gerekli cevabı vermiştir. Ben hiçbir zaman fiziki işkence görmedim, Allaha şükür ancak manevi ve psikolojik işkencelere maruz kaldım. Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptım partim kapatıldı, İl Başkanlığı yaptığım partim kapatıldı, Fazilet Partisi kapatıldı, eşimin ve kızımın başörtüsü konu edildi ama ben hiçbir zaman dağa çıkmayı düşünmedim” dedi.

Gazetecilerin yıpranma haklarıyla ilgili sorusunu da yanıtlayan Arınç “Bir yıldan buyana bu konu üzerin de çalışmalarımız devam ediyor. Başbakanımızın talimatı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çalışmalarını yürütüyor. Kısa süre içersinde konunun Bakanlar Kuruluna gelmesini umut ediyoruz.” diye yanıt verdi.

ARINÇ’IN ÇANAKKALE İDDİASI
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ziyaret programı kapsamında AK Parti teşkilatıyla buluştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç onbir yaşını kutlayan Ak Partinin girdiği bütün seçimlerde zaferle ayrıldığını söyledi.

Arınç, son seçimler sonrasında ulusan gazetenin birinde yer alan bir karikatüre değinerek “Benim için çok anlamlı bir karikatürdü. Başbakanımız karikatürde o dik ve asil duruşuyla duruyor, karşısında da iki tane boynu bükük mahmur gözlerle kendisine bakan kişi var. Başbakanımız onlara sormuş içinizden hangisi bana oy verdi diye. %50 ile iktidara geldiğimizden her iki kişiden biri bize oy vermiş sayılıyor. Karikatürde de Başbakanımız karşısındaki Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli’ye hangisinin oy verdiğini soruyor” dedi. Gülüşmelerin yaşandığı konuşmanın ardından 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Arınç “Bizler Çanakkale’nin gücünü biliyoruz, hedefimiz 2014 seçimlerinde il belediyesini almaktır. İyi bir aday ve saha çalışmasıyla bu başarımızı Çanakkale deki bütün belediyelerde göstereceğiz. Bundan da hiçbir şüphemiz yok. Zaten iktidar partisi olarak bizim şüpheyle işimiz yok.” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir