Bülent Turan ve Ayhan Gider mazbatalarını aldılar

12 Kasım 2015

Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin sonuçları açıklamasının ardından Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Ayhan Gider İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar. Kalabalık bir grupla İl Seçim Kurulu gelen Turan ve Gider için adliyede mazbata töreni yapıldı. Törene Bülent Turan’ın babası Sadettin Turan ile Annesi Sebahat Turan da katıldı.

Mazbatasını alan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,

“Ömrümüz boyunca aldığımız plaketlerin, ödüllerin, başarı belgelerinin en kıymetlisi bugün aldığımız mazbata. Bu mazbatayla Çanakkale üzerimize onurlu bir sorumluluk yüklüyor, hemşehrilerimiz 4 yıl boyunca kendilerini Ankara’da temsil etme vekaletini bize veriyor. Hamdolsun. Bize bu görevi layık gören, bize inanan, güvenen tüm parti teşkilatımıza, bize oy veren vermeyen tüm Çanakkale halkına ne kadar teşekkür etsek az.Bugün almış olduğumuz bu vekaletle 4 yıl boyunca Çanakkale’ye yakışan hizmet anlayışıyla görev yapacağız.Milletimizin verdiği görevi en yüksek sorumluluk bilinciyle yerine getireceğiz.Ülkemiz için, Çanakkalemiz için tekrar bir sıçrama yapmak istiyoruz. Tekrar koşmak istiyoruz. Tekrar hizmetin nasıl olacağını dosta düşmana göstermek istiyoruz. Derdimiz, iddiamız bu. Çanakkalemiz kuru vaatlerle, kuru söylemlerle siyaset yapılacak kadar ucuz bir yer değildir. Çanakkale kimin iş yaptığını kimin laf yaptığını bu süreçte çok net gördü ve bunun hakkını verdi. Ancak bizim enerjimiz daha çok taze, o yüzden “durmak yok yola devam” diyoruz.Bu millet karşımızdaki bütün ittifaklara rağmen milletin evlatlarına sahip çıkacağız dedi. Millet için gecesini gündüzüne katanlara arka çıkacağız”

dedi.

Tören sonrası adliye çıkışında açıklama yapan Milletvekili Ayhan Gider, “Bugün burada Allaha şükür milletimizi verdiği vekalete yani asıl vekalete sahip olarak karşınızdayız. Tarih boyunca bu kavga devam etmiştir ve edecektir. Milletin verdiği yetkiyle memleketi yöneltmek isteyenler; milletten yetki almadan çeşitli vesilelerle ele geçirdikleri gücü kullanarak, milleti yönetmek isteyen, ayar vermek isteyenlerle kavga edecekler. Ve ben inanıyorum ki bu milletin desteklediği vekiller galip gelecektir” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir