Bunlar da Kaymakamlık Hırsızları!

02 Ekim 2014

Çanakkale’nin Biga İlçesi Ambaroba Köyü’nde bir hırsızlık olayı yaşandı.

Kaymakamlık Makamı’ndan geldiklerini söyleyerek F.K isimli kişiye 100 TL para yardımı yapacağını söyleyen ve daha sonra şahsın (6) adet çeyrek altın ile 800 TL nakit parasını çalarak ortadan kaybolan H.S. ile Y.T. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 29.09.2014 günü saat 20.30 sıralarında Biga İlçesi Ambaroba Köyü’nde meydana geldi. F. K. isimli şahsın evine gelen iki erkek şahıs H.S. ile Y.T., önce Kaymakamlık Makamından geldiklerini söyleyerek F.K’ya 100 TL para yardımı yapacaklarını belirtti. F.K’ya 200 TL’lik banknotu veren dolandırıcılar daha sonra ise F.K’dan paranın üzerini istediler. Para üzerini vermek için eve giren F.K.’yı izleyen şüphelilerden biri bu sırada F.K’yı gözetleyerek evde bulunan altın ve paraların yerini öğrendi. F.K evin önünde bekleyen 35 ? plakalı araç içerisindeki şahıslara paranın üzerini verdiği sırada ise diğer şüpheli eve girerek (6) adet Çeyrek altın ile 800 TL nakit parayı çalarak olay yerinden uzaklaştı. Olay sonrasında (6) adet çeyrek altınının ve 800 TL nakit parasının çalındığını fark eden F.K, hemen Biga İlçe Jandarma Komutanlığına giderek olayla ilgili müracaatta bulundu.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, 29 Eylül 2014 günü saat 23.00 sıralarında Yenimahalle köyü içerisinde yapılan kontrolde 35 … plakalı Hyundai marka araç ve araç içerisinde H.S. ile Y.T. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şüpheliler mağdur F.K. tarafından teşhis edildikten sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir