Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Büyükçekmece’den Kazdağlarına Destek

Büyükçekmece’den Kazdağlarına Destek

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Kazdağlarındaki altın madenlerine karşı tepkilerini dile getirmek amacıyla Çanakkale’ye geldi.

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği üyeleri Kazdağlarındaki altın aramalarına karşı Çevre Platformunun her zaman yanında olduklarını söyledi.

Büyükçekmece Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dr. Erdoğan Anık Cumhuriyet Meydanında düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada; “Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya göç ederken Gök tanrıyı sırtında taşıyan kutsal bir hayvan olarak niteledikleri ve adını bu dağa verdikleri kaz isminden, bu dağın kutsal bir dağ silsilesi olduğunu biliyoruz. Son yıllarda bu dağın, gözünü para hırsı bürümüş, yerli yabancı şirketlerce kendi menfaatleri uğruna yok edilmek istendiğini nefret ve üzüntü ile takip ediyoruz. Çanakkale sivil toplum kuruluşlarının bu haklı mücadelelerinde kendilerine destek olmak için buraya geldik. İlerleyen günlerde bu desteğimiz artarak devam edecektir. Bu konu ile ilgili olarak maden arama ve işletme ruhsatı vermeye aracı olan ÇED raporu hazırlayan bürokratlara da buradan, ‘İnsaflı olun. Dünyada bir tane Kazdağı var. Kazdağını menfaat guruplarına yem ettirmeyiniz. Aksi halde tarih sizi affetmez’ uyarısı yapıyoruz. Haklı mücadelemizin hukuki kararlar ile kesinlik kazanacağına, haklılık mücadelemizin sonsuza kadar süreceğine inanıyoruz” dedi.

Basın açıklamasına Belediye Başkan Vekili Dr. Celal Karakaş ve Çanakkale Çevre Platformu üyeleri de katılarak destek verdi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir