ÇABİS Projesi 2150 Üyeye Ulaştı

04 Şubat 2017

2016 Ağustos ayında hizmete giren Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi (ÇABİS)’nin kentlilerden ilgi gördüğü açıklandı.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada kentlileri bisiklet kullanımına teşvik etmek ve trafik sorununa çözüm üretmek amacıyla planlanan ÇABİS kapsamında ilk olarak kentin 5 noktasına kurulan Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonlarındaki bisikletlerin yaz ve sonbahar aylarında sıklıkla kullanıldığı belirtildi. Açıklamada ÇABİS’e olan ilginin kış aylarında da azalmadığı ifade edilirken sistemin ilk 6 ayında yaklaşık 2150 üyeye ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada Golf Çay Bahçesi, İskele, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası, Barış Kordonu ve 75. Yıl Parkı bölgesinde 7/24 hizmet veren Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonlarına ilerleyen günlerde kentin çeşitli bölgelerinde yeni istasyonların ekleneceği bilgisi de paylaşıldı.

ÇABİS Hakkında;
Golf Çay Bahçesi, İskele, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası, Barış Kordonu ve 75. Yıl Parkı bölgesinde 7/24 hizmet veren Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonları ÇABİS Üye Kart veya Kredi Kartı ile çalışmaktadır.
Kullanıcılar akıllı bisikletleri en fazla 24 saatliğine kiralayabilmekte, 16 saat sonunda kullanıcı sistem üzerinden SMS yoluyla uyarılarak, bisikletin kullanım süre sınırı hatırlatılmaktadır.
Kiralama yapılabilmesi için ÇABİS Kart’ta en az 5 TL bakiye bulunması gerekmektedir. Abonman Kart ücreti 6 TL olarak belirlenmiş olup, Akıllı Bisiklet tarifesinde ise, 0-1 saat aralığı 1,50 TL, ilk 1 saat sonrasındaki her saat için 1 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir