ÇAGED’in Düzenlediği Konferansa Yoğun İlgi

27 Ekim 2008

Çağdaş Gençlik Derneği tarafından Çanakkale’nin Biga ilçesinde düzenlenen “Asr-ı Saadet’e Yolculuk” konulu konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Biga’da 4 yıldır konferanslar, konserler, geziler, anma geceleri, şiir dinletileri gibi programlarla bir çok alanda faaliyet gösteren Çağdaş Gençlik Derneği, bu kez “Asr-ı Saadet’e Yolculuk” isimli konferansla üyelerinin ve Bigalıların karşısına çıktı. Biga Belediye Kültür Sarayı’nda program sunucusu ve yazar Ömer Döngeloğlu?nun katılımlarıyla gerçekleştirilen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Bekir Yılmaz, sivil toplum kuruluşlarının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından olduğunu söyledi. Bireylerin üye oldukları derneklerin etkinlikleri ile kendilerini ifade ettiklerini belirten Yılmaz, “Bir kaç gönüllü ile Biga?da bu çalışmaları başlatan ÇAGED, bugüne gelindiğinde büyük bir aile olma başarısını göstermiştir. Tabi ki, zaman zaman sahnede olmak bizlere zor anlar yaşatmış ancak bu zorluklar gerek üyelerimizin, gerekse Bigalıların bizle kurmuş oldukları gönül bağı ile aşılmıştır ve aşılmaya da devam etmektir. Derneğimizin öncelikli olarak ele aldığı konular doğal olarak gençlerin sorunlarıdır. Bu sorunların çözümünün sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesinde olacağı gibi, hepimizin bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik ortamında olduğu da açıktır” dedi.

Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Bekir Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından konferansını vermek üzere sahneye gelen yazar Ömer Döngeloğlu, Biga’ya ilk kez geldiğini belirterek böyle bir programda kendisini Bigalılarla buluşturan Çağdaş Gençlik Derneği’ne teşekkür etti. Asr-ı Saadet döneminden kesitler anlatan yazarın konuşması esnasında salonda bulanan yaklaşık bine yakın dinleyicinin gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Konuşmanın ardından dinleyicilerle hatıra fotoğrafı çektiren Ömer Döngeloğlu’nun konferansına Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda daire amirinin yanı sıra kalabalık bir halk grubu katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir