ÇAGİAD Ekibinden Kale Grubu ile Kale Havacılık’a Ziyaret

30 Kasım 2013

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) ekibi Kale Grubu’nun İstanbul’daki genel merkezini ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Sezen, yönetim kurulu üyesi Mert Mildon, üyeler Aydın Fırat, İ. Kürşat Tuna, Enver Ceylan, Yekta Erdem, Ehliman Uz, Fikri Kutlu, İsmail Kolçak, genel sekreter Turgay Bayrak ve koordinatör Ahmet Kalkan’ın katıldığı ziyarette ev sahibeliğini Zeynep Bodur Okyay yaptı. Misafirler onuruna verilen yemeğin ardından ÇAGİAD üyeleri ve Zeynep Bodur iş dünyasındaki son gelişmeler ve Çanakkale’de yatırım imkanlarının geliştirilmesi konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, Türk Sanayisi’nin devlerinden Kale Grubu’nun Çanakkale’ye katkılarının artarak devam edeceğine inandığını ifade etti. Çanakkale’den böyle bir heyeti ağırlamaktan çok memnun olduğunu söyleyen Zeynep Bodur da Çanakkaleli iş adamlarının yapacağı ortak girişimlere Kale Grubu olarak her zaman destek vereceklerini belirtti.

Toplantı’nın ardından Kale Havacılık Firması’nın Tuzla’daki tesislerine giden ÇAGİAD ekibini burada Osman Okyay karşıladı. ÇAGİAD ekibine son teknolojiyle donatılmış fabrikayı bizzat gezdiren Okyay, havacılık sanayi ve Kale Havacılık’ın gerçekleştirdiği yatırımlarla ilgili bilgi verdi. ÇAGİAD üyelerinin ilgiyle takip ettikleri fabrika gezisinin ardından Osman Okyay ve ÇAGİAD ekibi bir de toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, yönetim kurulu üyesi Mert Mildon, Osman Okyay gibi bir değerin yoğun temposuna rağmen ÇTSO’da görev almasının Çanakkale için büyük anlam taşıdığını belirtti. Osman Okyay ise bunu kendileri için bir görev olarak addettiklerini, Çanakkale söz konusu olduğunda ellerinden geleni yapmaktan hiçbir zaman çekinmeyeceklerini ifade etti. ÇAGİAD üyeleri de Kale Havacılık Tesisleri’nden çok etkilendiklerini ve bir Çanakkaleli olarak gurur duyduklarını belirterek, savunma sanayi gibi çok stratejik bir konuda her türlü riski göze alarak oldukça sofistike bir yatırım gerçekleştiren Osman Okyay’a tebriklerini ilettiler.

[cagiad.org.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir