ÇAGİAD İnşaat Komitesi Cumartesi Kahvaltısında Buluştu

11 Mart 2014

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) geleneksel hale getirdiği ‘Cumartesi Kahvaltıları’ bu hafta İnşaat sektörüyle uğraşan üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kahvaltı üyelerin kendini tanıtmasıyla başladı ve ÇAGİAD İnşaat Komitesi Başkanı Sait Ali Karaman’ın Komiteleşme çalışmalarından ve komitelerin amacından bahsetti ve şöyle devam etti;

“Temel hedefimiz: kurumsallaşma ve markalaşma, ortaklık kültürünü gerçekleştirme , yurt dışına açılma ve gayret gösteren üyelerimizin desteklenmesi. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok fuar organizasyonu gerçekleştirilmekte ve kurumsal firmalar bunları çok iyi bilmektedir. Ancak bizim üye portföyümüz daha çok KOBİ’lerden oluştuğu ve kurumsal yapılarını henüz oluşturamadıkları için birçoğunun bu fuarlardan haberi olmamaktadır. Bu sebeple, derneğimizin hedefi üyelerimizin gelişimlerini sağlamak olduğu için gerek Konfederasyonumuz, Federasyonumuz, derneğimiz ve gerekse komitelerimiz bu fuarlara organizasyonlar düzenleyerek üyelerine vizyon kazandırmalıdırlar. Bu fuarları ziyaret eden ve sürekli takip eden firmalar kurumsal gelişimlerini daha hızlı bir şekilde tamamlamaktadırlar. Bu geziler elbette sadece gezi şeklinde kalmamalıdır. Ortaklık kültürü maalesef toplumumuzda henüz yerleşmiş ve benimsenmiş bir konu değildir. Hatta tam aksine mevcut üyelikler bozulmakta, firmalar bu şekilde daha da küçülmekte ve maalesef beklenen sonla karşı karşıya kalmaktadırlar. Ancak, gelişmiş ülkelerde ve küresel firmalarda ortaklık fazlaca kullanılan bir yöntem olup mevcut ekonomik şartlarda firmaların ayakta kalmaları ve yeni yatırımlar yapmaları, büyümelerini sürdürmeleri ortaklıkla ve sermayelerin birleştirilmesiyle sağlanmaktadır, ÇAGİAD olarak Federasyonumuzun bünyesinde bulunan İstanbul dernekleriyle ortaklaşa çalışma imkanı bulacağız, o derneklerin inşaat komiteleriyle ortak projeler üretmeyi düşünüyoruz.”

Üyelerin karşılıklı soru cevap şeklinde konuşmalarının ardında kahvaltı programı sona erdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir