ÇAGİAD Üyeleri Cumartesi Kahvaltıları ile Sinerji Topluyor

ÇAGİAD Üyeleri Cumartesi Kahvaltıları ile Sinerji Topluyor
01 Aralık 2012

Her hafta düzenli olarak yapılan Cumartesi Sinerji kahvaltılarında hem üyeler tanışıyor, kaynaşıyor hem de ‘ortak girişimler’ için fırsatlar aranıyor.

Bu hafta yine her sektörden üye işadamları ile dernekte kahvaltı toplantıda Çanakkale, Çanakkale ekonomisi ve sektörlerdeki problemler konuşuldu. Tanışmanın akabinde yapılan sohbette, Çanakkale’nin mevcut durumu tartışıldı. ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, Çanakkale’nin hak ettiği yerde olmadığını ifade etti, “Çanakkale’nin gelişmesini istemeyenler var, bunu birlik ve beraberliğimizle, yatırımlarımız ile kırabiliriz” dedi.

ÇAGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mert Mildon, “Ortaklık Kültürünün yaygınlaşması adına, Çanakkale ekonomisine değer katacak projeler geliştirilmeli, daha çok kişi ile bir masa etrafında oturmalıyız. Kimin projesi varsa, yatırım planı varsa buyursun, paylaşsın hep beraber yapalım. Ortak Girişimler ile Çanakkale Ekonomisini bir yerlere taşıyabiliriz” dedi.

Daha sonra Çanakkale’nin problemlerinin konuşulduğu kahvaltılı toplantıda, Çanakkale’nin çok eksiklerinin olduğu, bunların başında uzun zamandır çözülemeyen Otopark problemi olduğu, bu problemin bir an önce çözülmesi gerektiği, en baş çözüm merciinin Belediye olduğu, bu konuda belediyenin acil çözüm üretmesi gerektiği ifade edildi. ÇAGİAD’ın 4-9 Aralıkta Güney Afrika’ya gerçekleştireceği gezinin de bahsedildiği toplantıda, her işadamının mutlaka yurt dışına açılması gerektiği de konuşuldu. İki hafta sonraki Cumartesi kahvaltı Programında üyelere Güney Afrika Ülkesindeki izlenimlerden bahsedileceği belirtildi.

Kahvaltı sonunda hatıra fotoğrafları ile program sona erdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir