ÇAGİAD’tan Bülend Engin’e “En İyi TSO Başkanlığı” İçin Tebrik Ziyareti

18 Nisan 2012

Çanakkale Girişimci İşadamları Derneği (ÇAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Sezen ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye yılın TSO Başkanı seçilen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Bülend Engin’i makamında ziyaret ederek plaket takdim etti.

ÇAGİAD heyetini Başkan Bülend Engin’in yanı sıra Başkan Yardımcıları Erdal Akarsu ve Kemal Karakaş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Can Aldoğan, Timur Ay, Mehmet Tokgöz ve Ersin Kahraman da karşıladı. ÇAGİAD heyetinde, aynı zamanda ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi olan Mert Mildon, Mehmet Öngen ve Ahmet Selçuk Erdoğan da yer aldı. Türkiye çapında yapılan bir ankette Yılın TSO Başkanı seçilmesinden dolayı ÇTSO Başkanı Bülend Engin’i tebrik eden ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, “Yılın TSO Başkanı seçilerek Çanakkale’yi gururlandırdınız” diye konuştu ve plaketini takdim etti. Hikmet Sezen’e ve ÇAGİAD yönetimine teşekkür eden ÇTSO Başkanı Bülend Engin’de, “Bu başarı Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızın ve tüm Meclis üyelerimizindir. Ödülü alırken de, ‘yönetim kurulu üyelerimiz ve 64 Meclis üyesi adına alıyorum’ diye söyledim” dedi. Bülend Engin, Çanakkale’nin hızla geliştiğini ve bu gelişimin önünde kimsenin duramayacağını belirterek, “Gürültüler oluyor, olacak ama bunlar beyhudedir. Bizim bütün projelerimiz esnafımızın, girişimcinin kazanması üzerinedir. Sermayenin tabana yayılmasını kimse engelleyemez” diye konuştu. Engin, şeffaf bir yönetim olduklarını ve Odanın çalışmalarını tüm üyelerle paylaştıklarını sözlerine ekledi.

Hikmet Sezen de, Çanakkale kamuoyunun gerçekten bunun farkında olduğunu ve Odanın şeffaflığının takdir edildiğini ifade etti. Sezen, ÇAGİAD olarak Çanakkale’nin kalkınması için çalıştıklarını belirterek, “15-20 yıldır tıkanmış olan Çanakkale’nin artık kabuğunu kırıp kalkınması gerekir. Her şeyi siyasetçilerden ve bürokratlardan beklememek lazım. İşadamları olarak elimizi taşın altına koymalıyız. Biz Çanakkale’nin geleceğinden çok umutluyuz” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir