ÇAGİAD’tan Kaymakamlara ve Çan Belediye Başkanına Ziyaret

14 Haziran 2009

Çanakkale Genç İşadamları Derneği (ÇAGİAD) Çan Şubesi ilçe merkezi ile Yenice’deki yerel yöneticileri ziyaret etti.

ÇAGİAD Çan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Kovar ve yönetim kurulu üyeleri sırayla Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerde Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Dernek Başkanı Necdet Kovar’ı tebrik edip ÇAGİAD’ın kuruluş amacını sordu. Başkan Kovar da, Türkiye’nin Avrupa Birliği katılım sürecinde sivil toplum örgütlerinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu ve bu nedenle insanların bir araya gelip ortak bir düşünce doğrultusunda birleşip, ortak kararlar almaları gerektiğini, bunun yolunun da mesleki örgütlenmeden geçtiğini söyledi. Kovar, amaçlarının ÇAGİAD olarak Çan’daki genç girişimcileri, iş adamlarını bir araya getirip bunların ortak bir amaç doğrultusunda hareket etmelerini sağlamak ve iş adamları arasında fikir alışverişinde bulunmak, ortaklaşa yatırım kararları almalarını sağlamak olarak sıraladı. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ya yapılan ziyarette ise Çan Belediyesi olarak sivil toplum örgütlerine çok önem verdiklerini ve bu tür derneklerin fikirlerini her zaman önemsediklerini söyledi. Başkan Kuzu, ileride kurmayı düşündükleri kent konseyinde bu tür sivil toplum örgütlerine de yer vereceklerini, amaçlarının Çan’ı daha iyi konuma getirmek istediğini söyledi.
Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay’a yapılan ziyarette ise, ÇAGİAD üyeleri Yenice ilçesinin Çan’ın komşu ve kardeş şehri olduğunu, bunun için ÇAGİAD olarak Yenice’den de üye kabul ettiklerini ve ilçeye ne gibi yatırımların yapılabileceğini görüşmek istediklerini söyledi. Kaymakam Akbay da, Yenice’nin küçümsenmemesi gereken bir ilçe olduğunu, köyleriyle birlikte yaklaşık 40 bin nüfusa sahip ilçelerindeki Yenice Meslek Yüksek Okulu’nun da bin 200 öğrencisiyle Yenice’nin iyi bir tüketim potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, Yenice’ye yatırım yapmaları konusunda ÇAGİAD’a çağrıda bulundu. ÇAGİAD yönetimi ise Yenice’ye mağazacılık ve gıda alanında yatırım yapmayı düşündüklerini kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir