Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇAGİAD?dan Eleştirilere Sert Tepki

ÇAGİAD?dan Eleştirilere Sert Tepki

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), üyelere yönelik yapılan eleştirilere sert tepki gösterdi.

Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan ÇAGİAD yönetim kurulu, Çanakkale?de bazı siyasi otoritelerin son günlerde dernek üyelerine karşı baskı kurma çabalarına şahit olduklarını belirterek, “Ya siyaset yapacaksınız ya da ticaret? yaklaşımı çağdaş olmayan bir beyandır. İki unsurda yeri geldiğinde birbirini destekleyen faktörlerdir. Değerli siyasetçilerimiz çoğu zaman parti ayrımı gözetmeden ilimizde ticaretin yaygınlaşması ve yeni yatırım alanları oluşması için iş dünyasına yardımcı olmaktadırlar. Bu da takdire şayan bir davranış şeklidir. Hiçbir siyasi otoritenin elindeki makamı kullanarak işadamlarının önünü kapatmaya, tehdit ederek ticaretini engellemeye ve ticari yasak alanı oluşturmaya hakkı yoktur. Hiç bir sivil toplum kurululuşu hem savcı hem yargıç hem de jüri rolüne soyunmamalıdır. Hiç bir sivil toplum kuruluşu başkanı şahsi meselelerini kurum üzerinden yürütmemelidir. ÇAGİAD geçmişte nasıl üyelerinin yanında olmuşsa bugün de Çanakkale?nin öncü kurumsal sivil toplum kuruluşlarından biri olarak üyelerinin yanında olacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir