Çan Bal Üreticileri Birliği’nde Başkan Değişmedi

21 Şubat 2012

Çan Bal Üreticileri Birliği’nde başkanlığa yeniden Rıdvan Gündüz seçildi.

Birliğin Çan Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan 2012 yılı olağan genel kurulunda konuşan Birlik Başkanı Rıdvan Gündüz, iki yıl önce bal üreticilerine hizmet etmek amacıyla kurdukları birliğe yeni katılımlarla beraber 65 arıcının üye olduğunu söyledi. Gündüz, 2011 itibariyle 4 bin 916 adet kovanın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen “Hayvancılık Destekleri” adı altında arılı kovanların desteklendiği ve üyelerin faydalandırıldığını belirterek, 34 bin 400 liranın üyelerine dağıtıldığını ifade etti. Kongreye Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hayati Güre, Şerafettin Göytepe ve Pınar Durgut bakanlık temsilcisi sıfatıyla katılırken, 2012 yılı mali bütçesi ve kırsal kalkınma konularında yönetime yetki verildi.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi Müdürü Hayati Güre kongrede yaptığı açıklamada, Makine Ekipman Hibe desteklemelerinde bakanlık olarak üreticilere yapılabilecek yardımda il ve ilçe teşkilatı olarak daima üreticilere kapılarının açık olduğu ifade ederek, sağlanan katılımdan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kongrede Çan Bal Üreticileri Birliği başkanlığına tüm üyelerinin oylarıyla Rıdvan Gündüz yeniden seçilirken, Mehmet Arslan, Vedat Döner, İsmail Engin ve Tezcan Gezer’in yeni yönetim kurulunda görev yapması kararlaştırıldı.

Genel Kurula Çan Kaymakamı Hasan Gözen ile Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da katıldı. Genel kurulunun ardından İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, “Arıcılıkta Yeni Gelişmeler” adlı bilgi toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Çan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Kahveci “Arıcılık Yönetmeliği ve Arıcılıkta Nakil” ve Ziraat Mühendisi Mehmet Kekeç ise “Ülkemiz İçin Yaklaşan Tehlike Küçük Kovan Böceği” konularına sunum yaparak bal üreticilerine bilgi verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir