Çan Belediyesi, Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nden İki Ödülle Döndü

03 Ekim 2012

Çan Belediyesi’nin Aşevi ile 3G İletişim Yönetimi projeleri, bu yıl beşincisi düzenlenen ve ismi Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri olarak değiştirilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nda ödüle layık görüldü.

243 belediyenin son bir yılki hizmetlerinden oluşan 512 proje ile katılım sağladığı yarışmanın ödül töreni İstanbul Taksim’de gerçekleşti. İl, ilçe, iştirak ve bağlı kuruluş olarak üç farklı statüde ve altı ayrı kategoride yapılan yarışmada Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan bilim kurulu başkanlığı yaparken, alanında uzman 12 akademisyen de jüri üyesi olarak seçici kurulda görev aldı.

Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gecede yaptığı konuşmada “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor” diye konuştu.

Çan Belediyesi, İstanbul Belediyeleri ile Yarıştı
İlçe belediyeleri kategorisinde kıyasıya bir rekabet yaşanan yarışmada Beyoğlu Belediyesi 3 ayrı ödül alarak ilçe belediyeleri kategorisinde başı çekerken; Bağcılar, Kadıköy, Küçükçekmece, Ümraniye ve Çan Belediyeleri de ikişer ödüle layık görüldü.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada “Yarışmaya, İlçe Belediyeleri kategorisine iki projemizle katıldık ve iki projemiz birden, bilim kurulu tarafından ödüle layık görüldü. Bunların biri; Aşevi projemiz, diğeri ise 3G iletişim yönetimi projemiz. Bizler almış olduğumuz bu ödüllerle İstanbul’un ilçeleriyle aynı konumda yer aldık. Gördüğünüz gibi 2 ödül birden alabilen sadece İstanbul ilçe belediyeleri ve biz varız. Bu da hizmetlerimizin ve hizmetlerimizdeki kalitenin büyük ilçe belediyeleri ile aynı seviyede yer aldığını gösteriyor. Ben bu projelerin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bizler kıymetli Çan halkı için aynı çalışma azmi ve heyecanı ile yeni projeler üretmeye durmaksızın devam edeceğiz. Belediyemiz çalışıyor, Çanımız değişiyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir