Çan Belediyesi Güreş Kulübü Sporcuları Madalyaya Doymuyor

21 Eylül 2011

Yapmış oldukları müsabakalarda Türkiye, Çanakkale ve Çan ilçesini en iyi şekilde temsil eden Çan Belediyesi Güreş Kulübü Güreşçileri, Uluslararası Dursunbey Minder Güreşi Turnuvası’nda da madalya kazandı.

12-14 Eylül tarihleri arasında Balıkesir Dursunbey’de yapılan Uluslararası Minder Güreşi Turnuvası’na yedi güreşçi ile katılan Çan Belediyesi Güreş Kulübü, 53 kiloda Muzaffer Sölün ile ikincilik, 59 kiloda Mehmet Akbaşar, 66 kiloda Özgür Demir ve 85 kiloda Furkan Kurt ile üçüncülük madalyası kazandı. Dursunbey’deki turnuvaya Bulgaristan, Moldova, Kıbrıs, Bosna-Hersek, Macaristan, Yunanistan ve Ukrayna’dan güreşçiler katıldı.

Çanakkale ve Çan’ın adını katıldıkları turnuvalarda defalarca duyuran Çan Belediyesi Güreş Kulübü güreşçileri, ayrıca 17 Eylül’de İstanbul Avcılar’da yapılan büyük yağlı pehlivan güreşlerine de damgasını vurdu. Tozkoparan boyunda Furkan Kurt adlı dört rakibini yenerek birinci, teşvik 2 boyda Özgür Demir üç rakibini yenerek ikinci oldu.

18 Eylül’de de Tekirdağ Malkara’da gerçekleşen yağlı pehlivan güreşlerine katılan Çan Belediyesi Güreş Kulübü, burada da büyük başarı kazandı.

Yapılan müsabakalar sonucunda Mesut Özgül baş altında üçüncü olurken, küçük orta boyunda kulüp pehlivanı ve antrenörü Halil Polat dört kişiyi yenerek birinciliği elde etti. Çan Belediyesi Güreş Kulübü’ne yeni transfer edilen Mehmet Akbaşar ise teşvik 2 boyda üçüncülük madalyası kazandı.

Çan Belediyesi Güreş Kulübü Başkanı İsmail Tekne, katılmış oldukları üç turnuvada da dereceye giren tüm sporcularını yürekten kutladığını, Ata sporu güreşlere gereken ilgi ve alakanın gösterilmediği halde büyük başarılar kazanmanın gururunu taşıdıklarını ve bu gururu, güreşi seven ve gönül veren herkesle paylaştıklarını kaydetti.

Tekne, Çan’ın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle 23 Eylül Cuma günü saat 14.00’de Atatürk Şehir Meydanı’nda yapılacak olan Çan Belediyesi Güreş Kulübü Turnuvası’na tüm Çan halkını beklediklerini de sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...
  • ismail dindar
    25/12/2011 20:43

    hocam ben ismail dindar 8 yıldır güreş yapıyorum ankaradan geldm suan yenice ünide okuyorum size ulasmam lagzım...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir