Çan Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu İspanya Yolunda

22 Haziran 2012

Çan Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak olan “Alegria International Folk Dance Festival” isimli yarışmaya katılmak üzere Salı günü saat 19.30’da Atatürk Şehir Meydanı’ndan hareket etti. 23 Haziran’da start alacak yarışma 30 Haziran’da düzenlenecek final yarışmasıyla son bulacak.

Bu güne kadar çok sıkı bir çalışma temposuyla düzenli bir şekilde çalıştıklarını dile getiren ekip üyeleri “Yeni bir heyecan yeni bir başarı için yola çıkıyoruz. Başarılarımıza bir yenisini daha ekleme umudunu taşıyoruz. İnşallah da bunda başarılı olacağız” açıklamalarında bulundular.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun geçen yıl olduğu gibi yine bir başarıya daha imza atacaklarına olan inancının tam olduğunu ifade ederek, “Ekip üyelerimiz büyük bir gayretle düzenli olarak çok çalıştılar, sahip oldukları ekip ruhunun onları başarıya sürükleyeceğine inanıyorum “dedi. Başkan Kuzu “Biz göreve başladıktan sonra sosyal ve kültürel hizmetlere çok önem verdik. Bu amaçla da Halk Oyunları ekibimizi kurduk. Onlar da Çan’a ve bizlere fırsat verildiği taktirde ne denli başarılı olabileceklerini gösterdiler ve göstermeye de devam ediyorlar. 2010 yılında yurtdışında düzenlenen uluslararası yarışmadan birincilikle döndüler. Aynı zamanda da kuruldukları günden bugüne Türkiye çapında yapılan yarışmalarda da birçok derece elde ettiler. En son katıldıkları yarışmadan da Türkiye dördüncüsü olarak döndüler. Çan Belediyesi Halk Oyunları Ekibimizin çalışmalarının meyvelerini böyle kısa zamanda büyük başarılar elde ederek almaları bizleri son derece mutlu ediyor. İlçemizin gururu olmaya devam ediyorlar. Bu anlamda ekibimize ben çok teşekkür ediyorum. Geçmişteki başarılarının aynısını İspanya’da da göstereceklerine inanıyorum. İnşallah güzel ilçemizin ve belediyemizin adını elde ettikleri başarılarla hem Türkiye’ye hem de Avrupa’ya bir kez daha duyuracaklar, birinciliği sonuna kadar hak ediyorlar” şeklinde konuştu.

46 kişilik Çan Belediyesi Halk Oyunları ekibi, İspanya’da 25 ülkeden 35 farklı grupla yarışarak, ülkemizi ve şehrimizi Çanakkale ve Silifke yöresine ait oyunlarıyla temsil edecekler. Ekip üyelerinin 12 gün sonra yurda dönmeleri bekleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir