Çan Belediyesi’nde Toplu Sözleşmede Mutlu Son

06 Mart 2013

Çan Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında bir süredir sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri işçilerin talepleri doğrultusunda sonuçlandı.

Çan Belediyesi bünyesinde çalışan işçiler ilk 6 ay için günlük 6 TL ve ikinci 6 ay için günlük 6 TL zam aldılar. İşçilerin sosyal haklarında da %25 oranında artış yapıldı. Çan Belediyesi ile Hizmet-İş arasındaki toplu sözleşme Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun makamında imzalandı.

İmza törenine Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun yanı sıra Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Yaşar Yel, Şube Sekreteri Arif Kelebek ve Şube Mali Sekreteri Adnan Tatlı ile İşyeri Baştemsilcisi Nazmi Uluçay ve işyeri temsilcisi Kazım Ayaz katıldı.

Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Yaşar Yel imza töreninde yaptığı konuşmada “Belediye Başkanımız Abdurrahman Kuzu ve kurmayları ile sendikanın taslak talepleri ile işçilerin almış oldukları ücretleri göz önünde bulundurarak ‘Neler yapılabilir’i görüştük ve makul bir noktada buluştuk. Aldığımız zam miktarı son 20 yılın en yüksek zam miktarı olması nedeniyle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Kuzu da toplu iş sözleşmesi imza töreninde “Bizim bu olaya bakışımız şu; buradaki işçi arkadaşlarla beraber Çan’a hizmet sunmaya çalışıyoruz ve onların bu gayretlerinin karşılığını bir şekilde vermemiz gerekiyor. Bu ona denk gelir mi? Kesinlikle gelmez. Ama bizim şu şartlarda verebildiğimiz en iyi rakam bu diyelim. Ve o anlamda da zaten işçi arkadaşlarla mutabık kaldık. Onları da mutlu edebileceğimiz bir zam oranı ortaya çıktı. Söylediğim gibi onların gayretleri çok önemli. Çan’da 30 bin kişiye hizmet sunan arkadaşlar onlar. Biz burada sadece makamı temsil ediyoruz. Ama işi yapan onlar. O anlamda da onların hakkını vermek gerekiyordu. Verdiğimize inanıyoruz. Daha iyisi olabilir mi? İnşallah bundan sonra daha iyisi de olur. Ama onların o gayretlerinin karşılığını da böyle ödemiş olacağız ki onlar da bundan memnuniyet duydular. Hem sosyal haklarında hem de maaşlarında ciddi bir artış yaptık. Bu sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Yaşar Yel Başkan Kuzu’ya günün anısına bir plaket, işyeri Baştemsilcisi Nazmi Uluçay da teşekkür çiçeği verdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir